HAIM ngacmon detajet e albumit të tyre të ardhshëm

HAIM 2016

Disa javë më parë, grupi i femrave HAIM njoftoi publikimin e ardhshëm të albumit të tyre të dytë në studioMe Kësaj risie, përparimi i materialit të ri iu shtua majin e kaluar. Motrat Danielle, Alana dhe Este publikuan drejtpërdrejt dy këngë të reja të titulluara 'asgjë nuk shkon' dhe 'Më jep vetëm pak nga dashuria jote'.

Në një intervistë të kohëve të fundit për shtypin amerikan, motrat HAIM dhanë më shumë detaje për punën e tyre të radhës, domethënë albumin që do të jetë pasardhësi "Ditët po shkojnë", i cili u publikua tre vjet më parë. Vajzat e HAIM e kanë bërë të qartë se ende nuk ka një datë të caktuar për publikimin e veprës së re, megjithëse po përgatitet që të jetë gjatë vjeshtës së ardhshme.

Grupi femëror zbuloi gjithashtu se ka përgatitur më shumë se 12 këngë gati për të hyrë në studion e regjistrimit, ndër të cilat është 'Give Me Just a Little of Your Love', një këngë që do të jetë pjesë e albumit të ri dhe në të cilën kanë bashkëpunuar producentë si Ariel Rechtshaid dhe Rostam Batmanglij (ish-Fundjava Vampire). Motrat e kanë kthyer shtëpinë e prindërve të tyre në një studio të vërtetë regjistrimi dhe provash, pasi të tre përcaktojnë se ky vend ka magjinë e vet.

Kjo, një nga anëtarët e grupit komentoi për shtypin: “Para provave të fundit, gjithçka bëhej në dhomën tonë të ndenjes, në shtëpinë e prindërve tanë. Aty kemi shkruar secilën prej këngëve të albumit të mëparshëm, si ajo që po përgatisim. M'u duk disi surreale dhe emocionale që e tashmja jonë ishte e ndarë në aktivitete të ndryshme si p.sh "Dje shkuam për të parë çmimet Grammy dhe sot jemi tashmë në dhomë duke kërkuar të shkruajmë një album të ri" ".

Danielle gjithashtu zbuloi në intervistë se shumë nga temat e reja u frymëzuan nga jeta e tyre aktuale, si ndihet të kthehesh në shtëpi, ndryshimet e përditshme, marrëdhëniet që kanë lënë pas: "Ne po përpiqemi t'i kthehemi jetës normale, por duke kuptuar se tani është krejtësisht ndryshe nga më parë"shtoi anëtari i grupit.

Megjithëse nisja është planifikuar për vjeshtën e ardhshme, motrat sigurojnë se ky fakt nuk i pushton ato: “Ne bëjmë muzikën që bëjmë, nuk po përpiqemi të rizbulojmë timonin. Ka qenë më shumë për të qenë së bashku dhe për të pyetur njëri -tjetrin se si ndihemi dhe si duam ta shprehim atë ", rrëfen Este.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.