Filma për tu parë si çift

Filma për tu parë si çift

Një nga aktivitetet më ngushëlluese për të bërë si çift është shikimi i filmave në komoditetin e divanit. Ju duhet të bëni një përzgjedhje që do t'ju mbajë të dyve të interesuar për të parandaluar që secili prej jush të mos flejë. Ne e dimë sa e vështirë mund të jetë për të bindur partnerin tonë për të parë filmin që ne duam, ose anasjelltas. Përgjatë këtij artikulli unë paraqes një përzgjedhja e filmave për tu parë në çift pa vdekur njeri nga mërzia.

Ka shumë zhanre, por në përgjithësi janë dy që ngjallin interes tek burrat dhe gratë: Komeditë romantike dhe filmat horror! Nuk ka asgjë si përqafimi në momentin më të dyshimtë në një komplot horror! Nga ana tjetër, komeditë romantike krijojnë një atmosferë argëtuese, të relaksuar dhe romantike. Përzgjedhja përfshin notën e dhënë nga IMDb

Dua shikoni këto filma falas? Provoni Amazon Prime Video dhe do të shihni shumë prej tyre

Dashuri e çmendur dhe budallaqe

IMDb: 7.4 / 10

Dashuri e çmendur dhe budallaqe

Komedia romantike e lëshuar në 2011 dhe ku luajnë Emma Stone, Ryan Gosling, Julianne More dhe Steve Carell. Historia tregohet për një çift në procedurat e divorcit të nisura nga një rrëfim i tradhtisë nga gruaja e tyre. Pasi dëgjoi lajmin shkatërrues, Cal (Steve Carell) takon një joshës të ri (Ryan Gosling) i cili e ndihmon atë të dalë nga gjendja e tij depresive dhe ndan truket e tij më të mira joshëse me të.

Cal rimerr besimin në vetvete dhe fillon pushtimin e grave: ai takon shumë gra në situata mjaft qesharake, ndër të cilat spikat mësuesi i njërit prej fëmijëve të tij.

Nderkohe  Jacob (Ryan Gosling) takon Hanna (Emma Stone) rastësisht të cilin e merr direkt në banesën e tij si një nga pushtimet e tij të shumta. Pa kaluar shumë kohë, ata bien në dashuri dhe zbulojnë realitetin zhgënjyes: Hanna është vajza e Cal!

Padyshim që Cal kundërshton marrëdhënien e vajzës së tij me një casanova dhe fillon një konflikt që përfundon duke zbuluar ndjenjat e vërteta të të gjithë protagonistëve.

Ata nuk mund të ndalojnë së shikuari këtë film së bashku, ata do të qeshin me zë të lartë!

Dosja Warren: The Conjuring

IMDb: 7.5 / 10

Dosja Warren: Konjurimi

Film i frikshëm

Isshtë frymëzuar nga një histori e vërtetë për një fermë ku fillojnë të ndodhin fenomene paranormale. U shfaq në kinema në vitin 2013 dhe shënoi iFillimi i një serie filmash të përbërë nga disa komplote të bazuara në hetimet e një hetuesi të njohur paranormal: Warrens.

Një familje zhvendoset në një fermë të bukur ku ndodhin gjëra të çuditshme që i tmerrojnë shpejt: shpirtrat në dollapë, shenja të pashpjegueshme në trup, sulm i drejtpërdrejtë nga një entitet ndaj një anëtari të familjes, etj. Pas një kohe, nëna kontakton burrat e Warren, të cilët janë parapsikologë që hetojnë raste të pazakonta.

Menjëherë Warrens zbulojnë një numër të madh të anomalive dhe hetimi i tyre zbulon rastin e një gruaje që u akuzua për magji dhe që jetonte në fermë. Ajo i ofroi djalit të saj si ofertë djallit për të kryer më vonë vetëvrasje. Shtriga në fjalë pushtoi trupin e anëtarëve të familjes së prekur dhe Warrens vendosi të praktikonte një ekzorcizëm për të dëbuar shpirtin e keq.

Shfaqen një sërë objektesh "të përhumbur" që janë një pjesë themelore e filmave të tjerë që janë pjesë e ekskluzivitetit. Kjo kasetë patjetër do t'ju mbajë në pezullim të vazhdueshëm. Ju nuk mund të ndaloni së shikuari këtë ose pjesën tjetër të filmave në ekskluzivitet!

Titujt e tjerë në sagën e plotë janë këto: Anabelle (2014), Warren File: The Enfield Case (2016), Annabelle: The Creation (2017) dhe The Murgeshë (2018). Për më tepër, filma të rinj janë shpallur për vitin 2019.

Me të drejtën e fërkimit

IMDb: 6.6 / 10

Miqtë me përfitimet

Me aktorët Justin Timberlake dhe Mila Kunis. Komploti na tregon për jetën e Jamie, një skautist i talenteve të Nju Jorkut dhe një drejtori arti që jeton në Los Angeles me emrin Dylan, të cilit i ofrohet mundësia të punojë për një revistë të madhe në Nju Jork. Jamie është përgjegjës për të bindur Dylan që të marrë këtë punë dhe ofron që ta çojë atë për të parë qytetin e Manhattan.

Ata menjëherë krijojnë një lidhje dhe bëhen miq. Ata flasin për tema intime dhe të dy bien dakord që seksi nuk duhet të përfshijë ndjenja apo angazhime, kështu që tërheqja konsumohet dhe ata vendosin të bëjnë seks dhe të fillojnë një lloj marrëdhënieje pa angazhime ku ata kanë hapjen për të folur për të gjitha mospërputhjet dhe dëshirat në planin seksual.

Pas disa takimesh, Jamie zbulon se kjo nuk është ajo që ai kërkon dhe vendos t'i japë fund dinamikës dhe të kthehet në miqësi "normale". Ajo takon një burrë tjetër me të cilin fillon të takohet për pak kohë kur ai ndahet me të. Menjëherë shoku i saj Dylan e fton atë në një ngjarje familjare jashtë qytetit për ta shpërqendruar, por ai udhëtim do të rezultonte në më shumë se vetëm një udhëtim në fundjavë ...

Jetimorja

IMDb: 7.5 / 10

Jetimorja

Është një Prodhimi spanjoll që u shfaq premierë në 2017 dhe tregon historinë e Laurës një jetime që u birësua kur ishte e vogël. Vite më vonë, ajo vendos të kthehet në jetimore ku jetoi fëmijërinë në shoqërinë e burrit dhe djalit të saj, të cilët gjithashtu janë birësuar, por nuk kanë dijeni për të. Laura planifikon të rihapë jetimoren si një shtëpi mbështetëse për fëmijët me aftësi të kufizuara. Një punonjës social i quajtur Benigna thotë se Simón, djali i Laurës, është HIV pozitiv.

Ndërkohë, Simón u thotë prindërve të tij se ai ka një mik të ri të quajtur Tomás i cili mban gjithmonë një maskë thesi.

Gjatë festës së hapjes së objekteve të reja Simón dhe Laura diskutojnë; kështu që fëmija ikën dhe fshihet nga nëna e tijMe Ndërsa Laura po e kërkon, ajo ndesh në një djalë me një maskë thesi që e shtyn atë dhe e mbyll atë brenda një banjo. Me largimin, ai zbulon se djali i tij është zhdukur dhe nuk është në gjendje ta gjejë atë. Gjashtë muaj më vonë, djali është ende i humbur dhe Laura takohet përsëri me Benigna, e cila pëson një aksident fatal që zbulon të vërtetën për jetën e saj: ajo kishte një djalë të quajtur Tomás dhe ai punonte në jetimore që Laura tani zotëron.

Laura kërkon ndihmën e një mediumi për të kërkuar Simonin dhe ajo i tregon asaj për tragjedinë e madhe që ndodhi në atë vend vite më parë. Ajo më në fund zbulon një mënyrë për të gjetur përsëri djalin e saj dhe kupton të vërtetën e tmerrshme të asaj që i ndodhi Simonit.

Pa detyrim

IMDb: 6.2 / 10

Pa kompromis (pa vargje të bashkangjitur)

Komedi romantike me protagonistë Ashton Kutcher dhe Natalie Portman. Dy shoqe të fëmijërisë takohen përsëri dhe përfundojnë në një natë të nxehtë seksi. Të nesërmen ata e zbulojnë atë Ata nuk kanë nevojë të kenë një lidhje dhe kjo nuk është ajo që ata kërkojnë për momentin, kështu që ata vendosin të vazhdojnë si miq dhe pa angazhime të mëdha.

Ata dalin në një darkë të rreme me babanë femërzues të Adamit (Ashton Kutcher) i cili po takon një ish të dashurën e tij dhe zhvillohet një darkë shumë e veçantë dhe mjaft e pakëndshme.

Ata vazhdojnë dinamikën derisa Adami kupton se është i dashuruar me Emën (Natalie Portman) dhe vendos ta fitojë atë, megjithatë gjithçka që merr është ta shtyjë atë më tej. Ema fshihet pas punës së saj në spital derisa zbulojnë se dashuria e tyre për njëri -tjetrin është e pamohueshme.

I fshehtë (Nata e Demonit)

IMDb: 6.8 / 10

I fshehtë

Film horror

Pjesa e parë e sagës u lëshua në 2011 dhe Komploti përqendrohet në një familje, djali i së cilës bie në koma dhe pushtohet nga një shpirt i keq. Babai dhe nëna janë përkatësisht Josh dhe Renai. Familja fillon të përjetojë ngjarje të tmerrshme dhe të pashpjegueshme. Lorraine, nëna e Josh, vjen në ndihmë të mikes së saj Elise Reiner: një grua me dhurata të veçanta e cila është e përkushtuar për të ndihmuar njerëzit në situata të dëshpëruara. Ajo ka aftësinë për të bërë kontakte me njerëzit, shpirtrat dhe demonët nga përtej.

Kur Elise viziton djalin e vogël në fjalë, ajo u shpjegon prindërve se djali i tyre nuk është në koma. Por ajo ka aftësia për të parashikuar astral gjatë gjumit dhe është larguar shumë nga trupi juaj, kjo është arsyeja pse ai është i humbur dhe nuk mund të kthehet në të.

Lorraine tregon se djali i saj Josh, babai i familjes, gjithashtu ka të njëjtën aftësi, kështu që ata marrin vendimin që Josh të shkojë për të gjetur djalin e tij përmes një prej atyre udhëtimeve. Në botën alternative, ai gjen djalin e tij dhe zbulon se ata të dy janë duke u gjuajtur nga një demon tek i cili ata arrijnë të ikin.

Josh dhe djali i tij janë të sigurt! Sidoqoftë, Elise zbulon një të vërtetë tronditëse që i kushton jetën.

Saga e deritanishme përfshin katër filma ku Elise Reiner na shoqëron në udhëtime rrëqethëse dhe përballje me demonët e pamëshirshëm. Emrat e vazhdimeve janë Kapitulli Insidious 2, Kapitulli 3 dhe Çelësi i fundit.

Puna është në progres… Filma për tu parë si çift!

Nuk ka më justifikime! Nuk do të ketë nevojë të bini në gjumë ... Përzgjedhja e paraqitur me filmat për t’u parë në çift, e cila përfshin tre komedi romantike dhe tre filma horror, na ofron opsionin ideal për të argëtuar veten. Thjesht vendosni: Terror apo romancë?

Bëni kokoshka dhe një pije freskuese! Shijoni filmat sipas dëshirës tuaj në një pasdite ose në një maratonë fundjave.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.