Chimo Bayo publikon romanin e tij të parë, "Unë nuk do të largohesha dhe u përfshiva"

Chimo Bayo është një nga DJ-të më të njohur në vendin tonë, veçanërisht për ne që jemi mbi 30 vjeç dhe kujtojmë hitet e tij më të mëdha nga vitet '90, "Kështu më pëlqen" ose "Xta po, xta jo", si disa nga këngët më të kërcyera në adoleshencën tonë. Valenciani, i cili tani është 55 vjeç, sapo ka botuar romanin e tij të parë, i cili titullohet "Unë nuk do të largohesha dhe u përfshiva".

Në vitet '90 ai përfshiu vendin tonë, ai ishte udhëheqësi i Rruga e famshme Bakalao dhe katet e vallëzimit ishin të mbushura kur luheshin këngët e tyre, veçanërisht ajo e përmendur tashmë në paragrafin e parë. Tani, është shpikur një histori imagjinare që thotë se do të japë shumë për të folur, se do të krijojë polemika ... ndoshta sepse do të ketë dyshime nëse është trillim apo realitet.

Romani i Chimo Bayo

"Unë nuk do të largohesha dhe u përfshiva" pjesë si një histori fiktive në të cilën ka vend për muzikë, drogë, prostituta, miqësi, ëndrra të thyera dhe shumë njerëz që "mbijetuan" një nga kapitujt më muzikorë dhe tekniko në historinë e vendit tonë. Nëse vitet '80 u shënuan nga pop spanjoll, vitet '90 nga Chimo Bayo, dhe kushdo që e mban mend atë kohë e ka të qartë.

Publikuar nga Editoriali Roca, Chimo Bayo ka pasur bashkëpunimin e gazetares Emma Zafón për ta shkruar atë, dhe pas një viti e gjysmë më në fund e kanë përfunduar atë dhe ajo tashmë ka parë dritën e ditës. DJ ka kombinuar aspektin e tij të ri të romancierit me muzikën, që nga ajo kohë vazhdoni të kompozoni dhe bëni DJPavarësisht viteve që kanë kaluar, është një nga pretendimet më fitimprurëse për disko, klube dhe festivale.

Romani Shtë vendosur në rrugën Bakalao dhe, sipas vetë Chimo Bayo, "do të ngrejë pluhur" si për stilin e tij ashtu edhe për historinë që tregon. Vjen gjithashtu në një kohë kur po bëhet një përpjekje për të ringjallur epokën e artë të muzikës techno në Valencia, ajo rrugë që e bëri zonën një nga pikat më të vizituara dhe më të rëndësishme për dashamirët e atij stili muzikor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.