Leonardo DiCaprio do të luajë muzikantin Sam Phillips në biografinë e tij

Leonardo DiCaprio së shpejti do të fillojë përgatitjet për të realizuar projektin e tij të ri filmik: të futet në këpucët e prodhuesit të muzikës Sam Phillips në biografinë që do të prodhohet për figurën e tij. Muzikanti ishte një pionier në vitet '50 dhe çoi në majat e suksesit artistë të mëdhenj të kohës, si Elvis Presley, Jerry Lee Lewis, Howlin Wolf, Ike Turner, Johnny Cash ose Carl Perkins, ndër të tjera.

Aktori, i cili do të jetë gjithashtu një prodhues, është bashkuar për të zhvilluar këtë projekt me Mick Jagger, Jennifer Davisson, Victoria Pearman dhe Steve Bing, ndër të tjera. Me Paramount Pictures si studio e ngarkuar me prodhimin e saj, ata tani janë në kërkim të një regjisori dhe skenaristi para se të përqëndrohen në përfundimin e kastit, i cili natyrisht do të udhëhiqet nga Leonardo DiCaprio.

Kush është Sam Phillips?

Ky prodhues muzikor, i cili vdiq në 2003, ishte gjithashtu një host radio dhe themeloi etiketën e tij të regjistrimit, e cila ishte e lidhur ngushtë me lindjen e rockabilly. Zbulimi i tij i madh ishte pa dyshim Elvis Presley, një i ri që e mahniti me zërin dhe lëvizjen e ijeve, e dinte se ai do të bëhej një nga më të mëdhenjtë e muzikës në atë epokë dhe në ato që do të vinin.

Projektet e reja të Leonardo DiCaprio

Interesante, aktori dhe Jennifer Davisson, gjithashtu një producente në biografinë, ata gjithashtu kanë punuar së bashku në prodhimin e "Live by Night", një film i drejtuar, shkruar dhe luajtur me Ben Affleck. Bazohet në romanin homonim të Dennis Lahane dhe zhvillohet në Boston të viteve 20, ku djali i një oficeri policie futet në biznesin e kontrabandës së pijeve, gjë që do ta çojë atë të bëhet gangster.

Sa i përket filmave të tij si interpretues, e vërteta është se DiCaprio ka preferuar të përqëndrohet në dy vitet e fundit në rolin e tij si producent, dhe që nga e famshmja e tij "The Revenant" Ajo nuk është shfaqur në asnjë e as nuk e ka në agjendën e sajMe përjashtim të biografisë së Sam Phillips.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.