Guillermo del Toro fillon një xhirim të ri

Guillermo del Toro fillon një xhirim të ri

Këto ditë jeni duke filluar në Kanada xhirimet e 'The Shape of Water', filmi numër dhjetë nga regjisori meksikan Guillermo del ToroMe Premiera e saj është planifikuar për vitin 2017, sipas një deklarate nga studiot e Fox.

Sipas këtij lajmi, regjisori ka filluar punën për fotografimin e filmit në Toronto. Ai vetë shkroi skenarin për filmin duke marrë si skenë gjatë epokës së Luftës së Ftohtë në Shtetet e Bashkuara.

Ende nuk dihen shumë detaje në lidhje me komplotin e filmit, të shkruar nga vetë Del Toro me Vanessa Taylor, e njohur për shkrimin e disa episodeve të "Alias", "Game of Thrones" dhe filmit "Divergjent". Në deklaratën Fox mund të lexoni:  «Shtë një histori nga një botë tjetër, e vendosur në epokën e Luftës së Ftohtë në Shtetet e Bashkuara, rreth vitit 1963. Një udhëtim misterioz dhe magjik nga Guillermo del Toro ».

Regjisori ka njoftuar se do të integrojë një krijesë misterioze, personazh të cilin e ka punuar për nëntë muaj. Ky lloj përrallash romantike do të rrëfejë jetën e Elisa, një punëtore e përulur që punon në një laborator në të cilin është mbyllur një njeri amfibMe Ai së shpejti do të dashurohet me krijesën dhe do të hartojë një plan që ai të shpëtojë. Për këtë do të keni ndihmën e një fqinji.

Pasi del jashtë laboratorit, Elisa do ta kuptojë këtë bota përreth krijesës së mrekullueshme mund të jetë shumë më e rrezikshme nga sa kishin menduar.

Filmi do të shfaqë bashkëpunimin e Octavia Spencer, Michael Shannon, Richard Jenkins, Sally Hawkins, Doug Jones dhe Michael Stuhlbarg.

Del Toro është shprehur se është shumë i lumtur që ka punuar me një grup kaq të mrekullueshëm aktorësh dhe artistësh. Prodhuesi i filmit, Miles Dale, gjithashtu ka qenë i kënaqur që ka një grup aktorësh që i përkushtohen artit të tyre dhe kanë shumë pritshmëri për këtë projekt të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.