Duran Duran prezanton "Nata e Fundit në Qytet", një vrojtim i ri i "Paper Gods"

Duran Duran

Ne jemi më pak se dy javë larg britanikëve Duran Duran lëshojnë LP -në e tyre të 14 -të, 'Paper Gods'. Pasi grupi befasoi fansat e tij në fillim të kësaj vere me bashkëpunimin e Janelle Monáe dhe Nile Rodgers për zbulimin e parë të këngës, "Presion Off", duke treguar se cilat do të ishin synimet për këtë album të ri, atëherë ata po mbërrinin në "Paper Gods" -me bashkëpunimin e zotit Hudson-, 'Ti më vret me heshtje' dhe 'Cilat janë shanset', jo në stilin e vallëzimit të të parës, por duke ruajtur bazat elektronike dhe një prodhim të patëmetë, të denjë për një grup si Duran Duran.

Tani, duke i thënë lamtumirë verës, Duran Duran shkon sërish në katet e vallëzimit, këtë herë i shoqëruar nga zëri i madh i Kanadez Kiesza, për vrojtimin e pestë të "Paper Gods": 'Nata e fundit në qytet'Me Kiesza zbuloi se ideja për këtë bashkëpunim erdhi nga vetë Simon Le Bon. E gjithë kjo është fajtore për suksesin e Kiesza 'Hideaway'; Simon Le Bon ishte në palestër kur videoklipi për 'Hideaway' u shfaq në ekranin e televizorit. Ngrini dorën që ka dëgjuar 'Hideaway' të Kiesza dhe nuk është kapur plotësisht. Unë nuk shoh duar.

Dy zëra të jashtëzakonshëm si ata të Simon Le Bon dhe Kiesza shtuar disa bazave elektronike me melodi tërheqëse dhe një verë që ende këmbëngul në dhënien e goditjeve të fundit, ato japin si rezultat 'Last Night In The City', singli më i freskët - tani për tani- nga "Paper Gods". Mos harroni se data e publikimit të 'Paper Gods' është caktuar për 11 Shtatorin e ardhshëm. Nisja e tij do të jetë në mbarë botën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.