Nominimet për Çmimet Razzie 2016

50 hije të aktorëve gri

Nesër Akademia do të shpallë nominimet për Oscar, diçka që të gjithë e presim me padurim. Megjithatë një ditë më parë, Çmimet e Mjedrës së Artë, të njohur edhe si Çmimet Razzie ose Anti-Prize, ata tashmë kanë bërë listën e tyre për edicionin e 36-të të ceremonisë.

Në rast se dikush nuk e di, Razzie janë "çmime" që kërkojnë të nxjerrin në pah më të keqen e vitit (shfaqje dhe prodhime filmash). Mbi këtë bazë, dhe për këtë jam plotësisht i sigurt, të zgjedhësh më të keqen do të jetë gjithmonë diçka relative, në fakt, po aq relative sa të zgjedhësh më të mirën. Por është akoma argëtuese të vendosësh baste dhe të përdorësh nominimet dhe diskutimet si qendra e bisedës mbi ëmbëlsirën dhe kafenë në një darkë me miqtë. 

Këtë vit palma e merr atë "Pesëdhjetë hijet e gri", me as më shumë e as më pak se gjashtë nominime, edhe pse Adam Sandler është gjithashtu në listë, një nga aktorët më të shpërblyer në këtë ceremoni të bukur që do të mbahet më 27 shkurt, një natë para ndarjes së çmimeve Oskar.

Këtë vit kemi përsëri kategorinë "Razzie Shëlbuesi", e cila kërkon të nderojë aktorët ose aktoret të cilët, edhe pse u "shpërblyen" me Razzie, arritën të përcjellin karrierën e tyre.

Këtu është lista e kandidatëve: 

Filmi më i keq

Katër fantastike

Pesëdhjetë Shades of Grey

Fati i Jupiterit

Superpoli në Las Vegas

Pixels

Drejtori më i keq

Andy Fickman nga Superpoli në Las Vegas

Tom Gjashtë nga Centipeda e Njeriut III

Sam Taylor-Johnson nga Pesëdhjetë Shades of Grey

Josh Trank nga Katër fantastike

Andy & Lana Wachowski nga Fati i Jupiterit

Aktorja më e keqe

Katherine Heigl nga Shtëpi jo shtëpi e ëmbël

Dakota Johnson nga Pesëdhjetë Shades of Grey

Mika Kunis nga Fati i Jupiterit

Jennifer Lopez nga Obsesioni

Gwyneth Paltrow nga Mortdekai

Aktori më i keq

Johnny Depp nga Mortdekai

Jamie Dornan nga Pesëdhjetë Shades of Grey

Kevin James nga Superpoli në Las Vegas

Adam Sandler nga Me magjinë në këpucë y Pixels

Channing Tatum nga Fati i Jupiterit

Aktorja më e keqe mbështetëse

Kaley Cuoco-wembëlsirë nga Alvin dhe Chipmunks: Festa në rrota y Guru i dasmës

Rooney Mara nga Pan (Udhëtimi në Neverland)

Michelle Monaghan nga Pixels

Julianne Moore nga Djali i shtatë

Amanda Seyfried nga Krishtlindje, mirë apo familje? y Bukë (Udhëtimi në Neverland)

AKTORI P WRMBAJTS ME I KEQ

Chevy Chase nga Xhakuzi për të kaluarën 2 y pushime

Josh Gad nga Pixels y Guru i dasmës

Kevin James nga Pixels

Jason Lee nga Alvin dhe Chipmunks: Festa në rrota

Eddie Redmayne nga Fati i Jupiterit

SHKRIMI ME I MIRE

Jeremy Slater, Simon Kinberg & Josh Trank për Katër fantastike

Kelly Marcel nga Pesëdhjetë Shades of Grey

Andy & Lana Wachowski nga Fati i Jupiterit

Nick Bakay & Kevin James për Superpoli në Las Vegas

Tim Herlihy & Timothy Dowling nga Pixels

DUO ME E KEQE NE EKRAN

Miles Teller, Michael B. Jordan, Kate Mara + Jamie Bell in Katër fantastike

Johnny Depp + mustaqet e tij mbi Mortdekai

Jamie Dornan + Dakota Johnson in Pesëdhjetë Shades of Grey

Kevin James + segway i tij ose mustaqet e tij mbi Superpoli në Las Vegas

Adam Sandler + çdo palë këpucë të tij Me magjinë në këpucë

PARAKUAL, PEMRBASHKIM, PLAGIARIZM DHE PASQYRA M W E MIR

Alvin dhe Chipmunks: Festa në rrota

Katër fantastike

Xhakuzi për të kaluarën 2

Centipeda e Njeriut III (Sekuenca Finale)

Superpoli në Las Vegas

REDENTOR RAZZIE

Bankat Elizabeth

M. Night Shyamalan

Will Smith

Silvester Stallone

A jeni dakord me këtë listë të kandidatëve për Çmimet Razzie 2016? Ju mungon apo kurseni diçka?

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.