Филмови за гледање како двојка

Филмови за гледање како двојка

Една од најпријатните активности што треба да ги направите како двојка е гледање филмови во удобноста на софата. Треба да направите избор што ќе ве интересира и двајцата за да спречите некој од вас да заспие. Знаеме колку е тешко да го убедиме партнерот да го види филмот што го сакаме, или обратно. Во текот на оваа статија ви презентирам а избор на филмови за гледање како двојка без никој да умре од досада.

Има многу жанрови, но генерално има два кои предизвикуваат интерес и кај мажите и кај жените: Романтични комедии и хорор филмови! Нема ништо како да се гушкате во најнадежниот момент во хорор заговор! Од друга страна, романтичните комедии создаваат забавна, опуштена и романтична атмосфера. Изборот вклучува оценка доделена од IMDb

Дали сакаш гледајте ги овие филмови бесплатно? Обидете се со Amazon Prime Video и ќе видите многу од нив

Луда и глупава убов

IMDb: 7.4 / 10

Луда и глупава убов

Романтична комедија објавена во 2011 година и главните улоги ги толкуваат Ема Стоун, Рајан Гослинг, Julулијан Море и Стив Карел. Приказната е раскажана за двојка во постапка за развод иницирана од признание за неверство од страна на нивната сопруга. Откако ја слушна катастрофалната вест, Кал (Стив Карел) запознава млад заводник (Рајан Гослинг) кој му помага да излезе од депресивната состојба и со него ги споделува најдобрите трикови за заведување.

Кал ја враќа довербата во себе и започнува со освојување на жени: запознава многу жени во доста смешни ситуации, меѓу кои се издвојува наставникот на едно од неговите деца.

Во меѓувреме  Obејкоб (Рајан Гослинг) случајно се среќава со Хана (Ема Стоун) кого го носи директно во својот стан како едно од неговите многубројни освојувања. Набргу, тие се за loveубуваат и ја откриваат разочарувачката реалност: Хана е ќерка на Кал!

Очигледно Кал се противи на врската на неговата ќерка со Казанова и започнува конфликт што завршува со откривање на вистинските чувства на сите протагонисти.

Тие не можат да престанат да го гледаат овој филм заедно, ќе се смеат гласно!

Датотека Ворен: Воведниот

IMDb: 7.5 / 10

Датотека Ворен: Конјурирање

Хорор филм

Инспириран е од вистинска приказна за фарма каде почнуваат да се случуваат паранормални феномени. Објавен е во кината во 2013 година и го означи иПочеток на серија филмови составени од неколку заплети базирани на истраги на познат паранормален истражувач: Воренс.

Семејство се преселува во прекрасна фарма каде брзо се случуваат чудни работи што ги плашат: духови во плакарите, необјасниви траги по телото, директен напад од страна на ентитет врз член на семејството итн. По некое време, мајката контактира со сопрузите на Ворен, кои се парапсихолози кои истражуваат необични случаи.

Веднаш Ворен откриваат голем број аномалии и нивната истрага го открива случајот на жена која била обвинета за вештерство и која живеела на фармата. Го понудила сопствениот син како жртва на ѓаволот за подоцна да изврши самоубиство. Вештерката за која станува збор го окупираше телото на членовите на погоденото семејство и Воренс одлучи да практикува егзорцизам за да го истера злиот дух.

Се појавуваат серија „прогонувани“ предмети кои се фундаментален дел од другите филмови кои се дел од франшизата. Оваа лента дефинитивно ќе ве држи во постојана неизвесност. Не можете да престанете да го гледате овој или останатите филмови во франшизата!

Останатите наслови во комплетната сага се следните: Анабел (2014), Ворен фајл: Случајот Енфилд (2016), Анабела: Создавањето (2017) и Калуѓерката (2018). Дополнително, најавени се нови филмови за 2019 година.

Со право на триење

IMDb: 6.6 / 10

Пријатели со придобивки

Главните улоги ги толкуваат Justастин Тимберлејк и Мила Кунис. Заплетот ни раскажува за животот на Jamејми, врвен талент во Newујорк и уметнички директор кој живее во Лос Анџелес по име Дилан, кому му се нуди можност да работи за големо списание во ујорк. Jamејми е задолжен да го убеди Дилан да ја преземе работата и нуди да го одведе да го види градот Менхетен.

Тие веднаш се поврзуваат и стануваат пријатели. Зборуваат за интимни теми и двајцата се согласуваат дека сексот не треба да вклучува чувства или обврски, така што атракцијата се троши и решаваат да имаат секс и да започнат еден вид врска без обврски каде што имаат отвореност да зборуваат за сите неусогласености и желби на сексуалната рамнина.

По неколку средби, Jamејми открива дека тоа не е она што тој го бара и решава да стави крај на динамиката и да се врати во „нормални“ пријатели. Таа се среќава со друг маж со кого започнува кратко да излегува додека тој раскинува со неа. Веднаш нејзиниот пријател Дилан ја поканува на семеен настан надвор од градот за да ја одвлече вниманието, но тоа патување ќе резултира со повеќе од само викенд патување ...

Домот за деца без родители

IMDb: 7.5 / 10

Домот за деца без родители

Е Шпанска продукција која имаше премиера во 2017 година и ја раскажува приказната за Лаура сираче кое било посвоено кога била мала. Години подоцна, таа одлучува да се врати во сиропиталиштето каде што го живеела своето детство во друштво на сопругот и синот, кои исто така се посвоени, но немаат знаење за тоа. Лаура планира повторно да го отвори сиропиталиштето како дом за поддршка на деца со посебни потреби. Социјален работник по име Бенигна објаснува дека Симон, синот на Лора, е ХИВ позитивен.

Во меѓувреме, Симон им кажува на своите родители дека има нов пријател по име Томас, кој секогаш носи маска од вреќи.

За време на забавата за отворање на новите објекти, Симон и Лора разговараат; па тоа детето бега и се крие од својата мајкаНа Додека Лаура го бара, наидува на момче со вреќа маска што ја турка и ја заклучува во бањата. По заминувањето, тој открива дека неговиот син исчезнал и не може да го најде. Шест месеци подоцна, момчето с is уште е исчезнато и Лаура повторно се среќава со Бениња, која доживува фатална несреќа што ја открива вистината за нејзиниот живот: таа доби син по име Томас и тој работеше во сиропиталиштето што сега го поседува Лора.

Лаура бара помош од медиум за потрага по Симон и таа и раскажува за големата трагедија што се случи на тоа место пред години. Таа конечно открива начин повторно да го најде својот син и ја сфаќа страшната вистина за она што му се случило на Симон.

Без обврска

IMDb: 6.2 / 10

Без компромис (без жици прикачени)

Романтична комедија главните улоги ги толкуваат Ештон Качер и Натали Портман. Двајца пријатели од детството повторно се среќаваат и завршуваат во жешка ноќ за секс. Следниот ден тие го откриваат тоа Не треба да имаат врска и тоа не е она што тие го бараат во моментов, па одлучуваат да продолжат како пријатели и без поголеми обврски.

Тие излегуваат на лажен состанок за вечера со женскиот татко на Адам (Ештон Качер) кој излегува со поранешна девојка на него и се развива многу чудна и доста непријатна вечера.

Тие продолжуваат со динамиката с Adam додека Адам не сфати дека е в loveубен во Ема (Натали Портман) и не одлучи да ја освои, сепак се што постигнува е да ја оттргне уште подалеку. Ема се крие зад нејзината работа во болницата додека не откријат дека нивната loveубов еден кон друг е непобитна.

Подмолно (Ноќта на демонот)

IMDb: 6.8 / 10

Подмолно

Хорор филм

Првиот дел од сагата беше објавен во 2011 година и заплетот се фокусира на семејство чиј син паѓа во кома и е нападнат од зол дух. Таткото и мајката се Jош и Рена, соодветно. Семејството почнува да доживува застрашувачки и необјасниви настани. Лорејн, мајката на oshош, доаѓа на помош на нејзината пријателка Елис Рајнер: жена со специјални подароци која е посветена да им помага на луѓето во очајни ситуации. Таа има способност да контактира со луѓе, духови и демони однадвор.

Кога Елис го посетува малото момче за кое станува збор, таа им објаснува на родителите дека нивниот син не е во кома. Но, го има способност за астрална проекција за време на спиењето и се оддалечила премногу од вашето тело, затоа е изгубено и не може да се врати на него.

Лорен открива дека нејзиниот син Oshош, таткото на семејството, исто така ја има истата способност, па тие донесуваат одлука Jош да отиде да го најде својот син преку едно од тие патувања. Во алтернативниот свет, го наоѓа својот син и открива дека и двајцата ги лови демон од кој успеваат да избегаат.

Oshош и неговиот син се безбедни! Сепак, Елис открива застрашувачка вистина што ја чини нејзиниот живот.

Досегашната сага вклучува четири филма каде Елис Рајнер н accompan придружува на морничави патувања и соочување со безмилосни демони. Имињата на продолженијата се Подмолно Поглавје 2, Поглавје 3 и Последниот клуч.

Работата е во тек ... Филмови за гледање како двојка!

Нема повеќе изговори! Нема да има потреба да заспивате ... Селекцијата претставена со филмовите за гледање во двојка, која вклучува три романтични комедии и три хорор филмови, ни нуди идеална опција да се забавуваме. Само одлучете: Терор или романса?

Направете пуканки и освежителен пијалок! Уживајте во филмовите по ваш избор попладне или викенд маратон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.