Најдобра романтична серија

Најдобра романтична серија

Во моментов, сериите на Интернет или телевизија се основни во нашиот живот секој ден. Има многу жанрови, но има еден никогаш не излегува од мода: романса! Затоа презентирам а ексклузивен избор со најдобра романтична серија.

Романтиката е тема од општ интерес за реалноста и фикцијата. Loveубовните врски се возбудливи и неизвесни - исто така многу комплицирани! Комбинирањето на мислите, чувствата и постапките ослободува бесконечност од приказни со сите видови на резултати, кои се користат за развој на содржини во забавната индустрија.

Уживајте во нашиот избор со најдобрите романтични серии од поново време.!

Секс во Newујорк

Сексот во Newујорк, е дел од најдобрите романтични серии во поново време

Станува збор за американска серија со висок рејтинг, која траеше шест години (1998 до 2004 година) со вкупно шест сезони. Заплетот е поставено во Newујорк. Наоѓаме четири жени како протагонисти: Кери, Миранда, Шарлот и Саманта.

Се карактеризира со го одразуваат начинот на живот на жените во современиот свет и во голем град: loveубов и работни проблеми, меѓучовечки конфликти и голем фокус на пријателството и братството на оваа група пријатели ги сочинуваат главните теми. Тоа е една од најдобрите романтични серии таму!

Наоѓаме во секоја епизода нови искуства за протагонистите кои ги вклучуваат нивните партнери, нивните работни места и многу секс! Серијата крши парадигми во врска со улогата што ја имаат жените во последната спомената тема.

Општо земено, секоја епизода води кон размислувања за животот и романтични и меѓучовечки односи кои одат рака под рака со аспирациите на секој лик.

Од историјата на „Сексот во Newујорк“ излегуваат два филма кои беа објавени во 2008 и 2010 година, се шпекулира за трет дел, но учеството на еден од главните протагонисти е во прашање.

Можете да ја најдете содржината на сите сезони на дигиталните платформи на HBO и Amazon!

Месечината

Месечева светлина

Е Класична американска телевизија глуми сега познатиот холивудски актер Брус Вилис и актерката Сајбил Шеперд.

Приказната е раскажана за А агенција за детективи составена од поранешен модел по име Меди Хејс и Дејвид Адисон. Во секоја епизода се гледа дека серија случаи се решаваат истовремено расте сентименталната врска меѓу двете.

Се прикажуваше четири години: помеѓу 1985 и 1989 година. Серијата можете да ја најдете на Amazon Prime.

Гилмор Девојки

Гилмор девојки

Создадена од Ејми Шерман-Паладино, тоа е серија која вклучува романтика, драма и комедија. Во неа глумат самохрана мајка и нејзината ќерка тинејџерка, кои, пак, се како блиски пријатели. Тоа траеше седум години со годишна премиера годишно.

Приказната го раскажува животот на Лорелај, кој го роди Рори во адолесценцијата и потекнува од богато семејство. Таа се бунтува против нејзините контролирачки родители и одлучува да го напушти домот во рана возраст за сама да ја одгледа ќерката. Со многу напор, успева да добие мал хотел што го управува и каде соработуваат двајца негови блиски пријатели.

Серијата започнува години подоцна, кога таа оди кај родителите да ја издржува внуката со нејзиното образование. Семејството се обединува и девојките од Гилмор се верија на неделна вечера во куќата на нивните баби и дедовци.

Од друга страна, Рори е примерен тинејџер: таа е одговорна, убава, lovingубовна, интелигентна и има совршено прво момче. Во текот на првите сезони откриваме како таа учи да се справува со училишните проблеми, социјалните разлики и loveубовните афери што ја комплицираат од ден на ден. Тоа го покажува нејзиниот личен раст додека не дипломирала на колеџ и станала новинар.

И двајцата протагонисти поминуваат низ различни loveубовни парови во различни сезони додека не ја пронајдат својата вистинска убов. Серијата ни дава лекција за вредноста на семејството, пријателството и важноста на соучеството во врските.

Во 2016 година, Нетфликс одлучи да објави мини серија со сите ликови што се враќаат: „Четирите сезони на Гилмор девојки“На Продолжението н updates ажурира за животот на Лорелај и Рори, како и луѓето околу нив.

Најдовме големи промени некои ликови и неочекувано изненадување на крајот! Во етерот се шпекулира за продолжение ...

Времето помеѓу рабовите

Времето помеѓу шевовите, една од најдобрите романтични серии

Тоа е адаптација на историски роман со шпанско потекло, беше прикажан на екранот во 2013 година во формат на телевизиска серија со 17 поглавја. Протагонист е Сира Куирога, жена која ја глуми актерката Адријана Угарте.

Сира, таа е млада кројачка со скромно потекло од градот Мадрид. Таа порасна работејќи како шивачка во работилницата на многу блиска пријателка на нејзината мајка, која беше таа што ја научи уметноста да совладува ткаенини и игли.

Го напушта свршеникот за да оди со Рамиро, згоден млад човек што штотуку го запозна и во кој лудо се вубува. Се населуваат во Тангер, Мароко и почнуваат да живеат денови од соништата полни со луксуз, забави и убави времиња.

Неочекувано Рамиро го напушта градот откако бил прогонуван за измама, злосторство за кое е обвинета и Сира, по асоцијација. Таа добива договор да излезе од проблемот и беше принудена да се пресели во Тетуан. Истовремено експлодира шпанската граѓанска војна, каде што неговата мајка е загрозена.

Со лажен идентитет, тој постави работилница за шиење во тој град и стана едно од најпопуларните места за високото општество. За тоа време таа се среќава со згоден новинар во кој се заубува и тие се разделуваат од причини што не се под нивна контрола.

Некое време подоцна, тие прават а понуди да се врати во Мадрид и да стане таен владин шпионНа Поставете работилница за шиење за да ја привлечете високата класа. Тој е поврзан со високи германски функционери и во текот ја запознава својата стара loveубов, која исто така има многу тајни за криење.

Содржината е полна со романтика и тајни. Достапно е на Netflix.

Тоа е приказна што не смеете да ја пропуштите!

Како ја запознав мајка ти

како ја запознав мајка ти

Северноамериканска серија со 9 сезони што се емитуваше од 2005 до 2014 година. Заплетот ја раскажува приказната за тоа како Тед Мозби ја запознал својата сопруга и мајка на своите деца.

Историјата е раскажан од протагонистот кој живее во Newујорк и им објаснува на своите деца како ја пронашол вистинската убов во младоста. Секоја епизода е драма, авантура и романси.

Тед има група најдобри пријатели: Маршал, Лили, Робин и БарниНа Тие раскажуваат свои приказни за време на серијата за да бидат поинтересни. Проблеми типични за loveубовните и пријателските односи се појавуваат во младоста.

Кабелски девојки

Кабелски девојки

Тоа е првата шпанска серија што претставува ексклузивен наслов на Нетфликс. Премиерно беше прикажан со голем успех во 2017 година и беа објавени две сезони во текот на истата година. Продолжението премиерно се прикажува на 7 септември 2018. Главен лик е шпанската актерка Бланка Суарез.

Романтичната драма е сместена во 20 -тите и ја раскажува приказната за четири жени кои работат во најголемата телекомуникациска компанија во Мадрид вршење функција на телефонски оператори.

Лидија е главниот лик Таа носи многу тајни од своето минато во својот багаж и случајно ја среќава својата адолесцентна loveубов во компанијата каде што сега работи, од друга страна сопственикот на компанијата е воодушевен од нејзината убавина и интелигенција. А loveубовен триаголник полн со несогласувања и страсни моменти.

Од друга страна ги имаме Анџелес, Карлота и Марга кои формираат многу силна врска со пријателството со Лидија. Секој од нив има многу различни личности и начин на живот. ИНие наоѓаме доста контроверзии во заплетот, бидејќи вклучува прашања што ги разбија парадигмите во тоа време, како што е случајот со хомосексуалноста и разводот.

Оваа приказна е една од нашите омилени на листата на најдобри романтични серии!

Љубовта

Љубовта

Оригиналната продукција на Нетфликс, чија премиера беше во 2016 година и досега беше достапна две сезони на платформата.

Е заедничка историја на двојка со која е лесно да се идентификуваНа Имаат одлична хемија и иако не се совршениот пар дефиниран од општеството, наоѓаме интересна еволуција помеѓу парот што го сочинуваат Мики и Гас.

Серијата дава лекции во животот како двојка за важноста на индивидуалноста и соучесништвото, како и потребата за рамнотежа помеѓу сексот и loveубовта. Главниот лик има многу стил и ќе сакате да видите како парот ги решава своите проблеми на различни начини и изложува различни гледишта на групата пријатели што ги опкружуваат.

Дали овој избор на најдобра романтична серија е полн со кич?

Внимавајте, нема причина да се вознемирувате! Ниту еден од презентираните наслови не е чист мед, изборот се базира на комбинација на loveубов со други фактори: имаме комедија, драма, акција, мода, мистерија, шпионажа и други елементи што ќе ве натера да уживате во секоја серија многу.

Романтичните серии претставуваат терапија бидејќи се лесно сварливи, за да можете да се опуштите додека учите нешто ново за loveубовта и животот воопшто. Ако вашиот е романтичен жанр, мора да ги видите сите серии препорачани во овој пост!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.