Најдобра ТВ серија за 2018 година

Најдобра серија за 2018 година

Од експлозијата на платформите за стриминг, ние сме изложени на голема количина содржина од серии на Интернет и телевизија. Денес тие станаа една од главните зависности и с increasingly потешко е да се избере титулата во која ќе инвестирате часови од вашето време. Постојат различни платформи кои вклучуваат квалитетна содржина. Netflix, Amazon Prime и HBO се три од водечките платформи за овој вид содржинаНа Во оваа статија ја презентирам листата со петте најдобра серија за 2018 година на секој од нив. Вклучува приколки!

Изборот се базира на нивоата на публика од достапните серии и нивните различни сезони.

Netflix

Тоа е најкористената платформа и беше лансирана во 2010 година. Призната е како прва платформа за стриминг со успешно масовно лансирање. Достапно е практично низ целиот свет, со исклучок на Кина (без Хонг Конг и Макао), Сирија и Северна Кореја.

Сериите што не смеете да ги пропуштите се следниве:

1. Куќа од хартија

Таа е призната како највисоко оценета серија на странски јазици во историјата на Нетфликс. Заплетот се центрира на а грабеж на Националната фабрика за нане и печати, беспрекорно планирано од „Професорот“. Истото што собира тим криминалци специјализирани во различни области. Секој од нив со псевдоним ги наоѓаме Токио, Берлин, Најроби, Москва, Рио, Денвер и Хелсинки завиткани во план што ќе направи неочекуван пресврт каде што ќе биде неопходно да се импровизира за да се постигне целта.

Наоѓаме заложници, преговарачи, полиција и мноштво акции што ќе ве држат на работ од седиштето до самиот крај.

2. Променети јаглерод

Во далечна иднина, општеството е целосно трансформирано од технологијатаНа Така што луѓето што се откажуваат од религијата имаат можност да го надминат времето и да бидат бесмртни на одреден начин, додека имплантот што ги содржи сите информации за меморијата и совеста на секоја личност е зачуван недопрен. Овој имплант е сместен во пршлените на вратот и е всаден во човечки тела кои се заменливи и делуваат како „прекривки“.

Главниот јунак е Такеши Ковач, тој е поранешен бунтовнички војник, кој е купен и „воскреснат“ по векови од еден од најмоќните луѓе, испратен на специјална мисија. Наградата: слобода и среќа!

Ковач се согласува, оди на работа и открива неочекувани вистини за неговиот живот.

3. Кабелските девојки

Сместена во 20 -тите, серијата ја раскажува приказната за четворица пријатели кои се познаваат како работат како телефонски оператори во најважната телекомуникациска компанија во моментот во Мадрид. Секој од протагонистите се чувствува заробен во различни семејни и социјални аспекти. Тие се посветени на кршење на парадигмите во однос на тоа што општеството очекува од нив.

Во исто време а loveубовен триаголник помеѓу главниот протагонист, нејзината сакана од детството и сопственикот на компанијатаНа Околу нив има бескрајна драма полна со конфузија, страсна loveубов и предавство. Втората сезона има неочекуван почеток што ја става слободата на протагонистите во ризик, бидејќи тие можат да се сметаат себеси за соучесници во убиството.

4. 13 причини зошто

Приказната за Хана Бејкер не е завршена, втората сезона е за тужбата на неговите родители против Либерти ХајНа Во текот на судењето, откриени се тајни што предизвикуваат треперење на повеќе луѓе. Оваа сезона, сликите се појавуваат како алатки за истражување

Зависностите, самоубиствата, сексот, употребата на оружје и сексуалноста и понатаму се главните теми на серијата. Подгответе го стомакот за некои поглавја што содржат доста силни сцени.

5. Алинеј

Станува збор за психолошки трилер од десет епизоди што ја сочинуваат серијата сместена во centuryујорк во XNUMX век и во која играат Дакота Фенинг, Даниел Брул и Лук Еванс. Најдовме а Ритуален убиец кој извршува многу грозоморни убистваНа Комесарот отвора случај што тајно го истражуваат новинар, секретар на полицискиот оддел и криминален психолог. Вториот познат како „алиенист“ ги проучува патологиите и девијантното однесување на луѓето кои се надвор од себе.

Амазон премиер

Водечката платформа за онлајн продажба одлучи да го прошири својот бизнис и лансирање на Prime верзија во 2017 годинаНа Следно, ви ги претставувам најдобрите серии што ги нуди Amazon Prime Video:

1. Голијат

Ја раскажува приказната за Били Мекбрајд, а адвокат кој е отпуштен од фирмата на која и помогналаНа Били станува просечен бранител и паѓа во алкохолизам. Подоцна тој е поканет да се придружи на правна битка против вашата стара фирма и имаш шанса да се искупиш. Втората сезона го принудува повторно да практикува право да му помага на синот на неговиот пријател, кој е обвинет за обвинението за двојно убиство. За време на заговорот, градот Лос Анџелес открива голема завера.

2. Човекот во Високиот замок

Има две сезони на располагање и трета која треба да излезе во 2018. Заплетот го раскажува сценариото во кое Втората светска војна не ја добија сојузниците. Размислете за поинаква реалност од онаа денес, каде што САД се поделени на зони контролирани од нацистите и Јапонците. Хитлер победи во војната!

3. Транспарентен

Тоа е американска драмска комедија чија приказна го раскажува преобразба на трансродови лица во стари лица: Морт станува Маура Фаферман. Заплетот го вклучува целото семејство составено од три егоцентрични деца и поранешна сопруга.

Транспарентно е Најнаградуваната серија на Amazon Prime: Добитник е на награди за најдобра хумористична серија и актер за време на 72 -от Златен глобус.До денес, имаше четири сезони, првата започна во 2014 година.

4. Американски богови

Сенка Мун, криминалец кој штотуку излезе од затвор и се соочува со смрт на неговата сопруга. Во свет што не го разбира, тој се среќава со г -дин Среда, кој му нуди работа како асистент и телохранител. Сенка е во друг свет каде што постои магија и наоѓаме стари богови кои се плашат да станат ирелевантни поради технологијата и новите богови.

5. Снимен Пит

Мариус излегува од затвор и го имитира својот цимер по име Пит. Се обединува со вистинското семејство на Пит и открива големи проблеми со кои и тој ќе мора да се справи. Новото семејство не дознава и тој продолжува со шарадата.

HBO

Нуди наслови на сопствена американска серија на споменатиот кабелски телевизиски канал. Неговото лансирање во Шпанија беше во ноември 2016 година во соработка со Водафон и има две модалитети во земјата:

  1. HBO: редовна содржина за деца, млади и возрасни со обемна содржина на серии и филмови од сите жанрови
  2. Семејство HBO: Насочен специјално за публика за деца и млади. Содржината е погодна за сите возрасти

Пет од најдобрите серии за 2018 година на оваа платформа се оние споменати подолу:

1. Игра на тронови

Тоа е една од најуспешните серии во последниве години со одлични оценки. Со премиерата на осмата сезона во 2019 година, наоѓаме вечен борба помеѓу благородни семејства за да доминираат во седумте кралства и да го преземат железниот престолНа Презимето Старк, Баратеон, Ланистер, Таргариен, Грејџој, Тули и Арин имаат ликови што и даваат на серијата уникатен и измислен допир. За возврат, сите тие ги имаат Белите шетачи како заеднички непријатели. Тоа е дефинитивно серија што не смеете да ја пропуштите!

Време сте да се израмните пред премиерата последна сезона во 2019 година.

2. Приказната на слугинката

Новата и ценета серија е за приказната за Офред, жена која работи како сексуална робинка. Приказната се развива во а фиктивно и напуштено општество каде жената се смета за сопственост на државата. Има малку плодни жени, кои се принудени да им служат на богатите семејства и генерираат деца за да го зголемат населението на населениетоНа Главниот јунак се бори да се прекине со режимот и да закрепне син што и е одземен.

Втората сезона се отвора во јули 2018 година и ветува дека ќе генерира повеќе контроверзии.

3. Големи мали лаги

Со одлична актерска екипа во која глумат Никол Кидман, Рис Витерспун и Шајлин Вудли, приказната е фокусирана на три навидум совршени домаќинкиНа Тајните социјални скандали се разоткриваат и протагонистите се поврзани во а истрага за убиство.

Серијата беше планирана како мини-серија и ги освои наградите на еснафот во 2017 година. Серијата беше толку оценета што втората сезона на која ќе се приклучи Мерил Стрип е во фаза на изработка.

4. Вистински детектив

Лансиран во 2014 година, True Detective има а Полициска истражна приказна со независна екипа во секоја сезонаНа Секој заговор се врти околу случаи на убиства: Сезоната 1 беше инспирирана од сериски убиец ловен 17 години, додека втората сезона се базираше на убиство на корумпиран калифорниски политичар.

Во август 2017 година беше објавена трета сезона и допрва треба да се произведе.

5. Westworld

Westworld е а Футуристички забавен парк што го водат многу посебни домаќини: роботи. Целта на паркот е уживајте во секоја фантазија на посетителите преку вештачка свест во околината на стариот американски Запад. Посетителите можат да извршат секаква фантазија, вклучително и незаконски дејствија како убиство и силување.

Серијата има две сезони и ги вклучува Ентони Хопкинс меѓу актерската екипа, како и Еван Рејчел Вуд и Ед Харис.

Како што ќе видите, веќе имате 15 титули класифицирани како успешни во 2018 година и чиј избор припаѓа на различни жанрови. Сега да! Уживајте во следните часови со гаранција дека вашиот избор ќе вреди.

Најдобра серија за стриминг за 2018 година

Сега, ако веќе сте ги виделе сите серии или треба да пронајдете други опции, можете да ги консултирате каталозите на други платформи за стриминг, како што се Movistar +, Rakuten TV, Filmin, YouTube TV или Hulu. Се надеваме дека ви се допадна оваа листа на најдобри телевизиски серии оваа година!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.