„Направи ме како тебе“: Видео клипот на Гвен Стефани што влезе во историјата

'Make Me Like You' е вториот сингл за презентација од претстојниот албум на Гвен Стефани

„Make Me Like You“ е вториот воведен сингл од претстојниот албум на Гвен Стефани, „This Is What The Truth Feels Like“, негово трето самостојно дело, кое се појавува скоро десет години по неговиот претходен албум, „Слаткото сцена“ (декември 2006 година). Со „Направи ме како тебе“, отидовме од најапсолутната драма што беше првиот сингл, „Used To Love You“, за да дозволиме да се занесеме со добрите вибрации на гушкавата Гвен Стефани со привлечна поп танцова песна.

https://www.youtube.com/watch?v=0uljUDtv1Kw

„Make Me Like You“ е снимен под режисерската палка на Софи Мулер, редовен соработник на Гвен Стефани и „Не сомневај“.

Снимањето видео клипови е уште еден чекор во промовирањето на секој уметник што се почитува. Некои прибегнуваат кон едноставни сцени со интимни поставки, други ангажираат познати филмски режисери да ги претстават своите песни, а други дури и стануваат „Минипелис“но Гвен Стефани беше првата што сними видео клип за време на паузата од Греми наградите, со полна брзина и со највпечатлив резултат.

Под режисерската палка на Софи Милер, која работи со неа со години од нејзината етапа на „Без сомнение“, Гвен Стефани сними во она што таа го нарече „Најбрзите четири минути во неговиот живот“ видео клип натоварен со танчери и промени во костимите и сцените кои беа измерени до милиметар. Овој видео клип, инаку, заврши со потврдување колку добро се одвива неговата врска со Блејк Шелтон, чие име се појавува во една од сцените на клипот.

Во интервју за Билборд, Призна Софи Мулер „Да се ​​плашиш до смрт“ пред да започнете со снимање на видео клипот: „Ова беше најинтензивното нешто што сум го направил во животот, без сомнение“На Но, огромната тимска работа спроведена за време на снимањето го даде очекуваниот резултат: 4 минути снимање и 45 минути прегратки и фотографии со 250 луѓе кои учествуваа во снимањето.

„Ова е како изгледа вистината“ ќе се појави во продажба на 18 март.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.