„Кој те сака“: Орин премиерно прикажува видео клип со Анастасија

Кој те сака Аурин Анастасија

Пред неколку дена Орин конечно го објави видеото за неговиот нов сингл, „Кој те сака“, дело што ја има соработката на американската пејачка и текстописец Анастасија. „Кој те сака“ е претставен како втор сингл од „Град на духови“, четвртиот албум на успешниот шпански момче. Новата песна е напишана од самата Анастасија и имаше соработка меѓу добро познатите продуценти Црвениот триаголник, одговорни за продукцијата на најновите хитови на Чарли Пут, Шерил Кол или 5 секунди на летото, меѓу другите.

Синглот е снимен во Лондон, градот каде минатиот февруари беше снимен и видео клипот што Оринс го објавија пред неколку дена за да ја промовираат својата нова работа. Видеото „Кој те сака“ беше специјално режирано од Шпанецот Луис Алварез за продукција на МВМНа Шпанскиот квинтет коментираше дека е вистинско изненадување колку брзо големата поп дива се согласи да соработува со нив на нивниот нов албум, „Град на духови“ (град на духови), дело што служи како примерок за снимање на новата музичка сцена дека Аурин започнува, со целосно обновен звук, со нов став и, исто така, со нови референци. „Кој те сака“ звучи како хит полн со сила и енергија што ги изненадува сите негови следбеници.

На почетокот на овој месец април, северноамериканската уметница Анастасија се симна во Шпанија за да учествува на Ноќта на Кадена 100, презентација која исто така имаше големо изненадување, учеството исто така на Орин. На овој начин, квинтетот и поп дивата стапија на сцена за во живо да ја претстават новата песна во која соработуваа заедно. Аурин е среде претставување на „Град на духови“, албум составен од единаесет песни каде што се издвојуваат синглови како „Електрични“ или „Изгубени во преводот“, песни кои имаат нов акустичен допир што квинтетот го вгради во нивната соба албум.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.