Guns 'N Roses: промо клип

http://www.youtube.com/watch?v=Y6rwjLZdBqo Como hemos mencionado, Guns ‘N Roses tomará por asalto Europa y en este clip, la banda promociona la gira;…

Guns 'N Roses во Русија

Guns 'N Roses беше претставен во вторникот вечерта на Олимпискиот стадион во Москва, Русија, а во видеото ...

Guns 'N Roses во Шпанија во октомври

Конечно, Guns 'N Roses ќе ја посети Шпанија следниот октомври со својата „Светска турнеја за кинеска демократија“, турнејата на ...

Бон ovови, засекогаш млад

Денес Бон ovови ќе настапи на фестивалот Рок во Рио-Мадрид 2010, по неколку години отсуство во Шпанија….

Лицата се враќаат во август

Легендарните The Faces се вратија: Англичаните ќе учествуваат на концерт во Сасекс (Англија) во август. И многу starsвезди сакаат ...

Soulfly, оваа недела во Шпанија

„Soulfly metalheads“ ќе го претстават својот нов албум наречен „Omen“ во Шпанија. Бендот на Макс Кавалера ќе биде во Памплона и ...

Камила, „Бегај од мене“

Ново видео од Мексиканците Камила: таа припаѓа на песната „Далеку од мене“, вклучена во неговиот последен албум „Dejarte de…

Голдфрап, видео за „iveиво“

Ново видео од британскиот Голдфрап: тоа е од синглот „iveиво“, втор од нивниот последен албум „Глава на прво место“, објавен на ...

Катупеку Мачу, „Нова книга“

Веќе можеме да го видиме новото видео на Аргентинците Катупеку Мачу: станува збор за темата «Нова книга«, вториот сингл ...

Buckcherry, "Цела ноќ"

„Јенкис Бакчерри“ ќе го издадат својот нов албум наречен „All Night Long“ во август, а веќе можеме да го видиме видеото на ...

Noisettes, "Ever Fallen in Love"

http://www.youtube.com/watch?v=AzUj68E5jhY Los británicos Noisettes han grabado una particular versión del clásico de los Buzzcocks, «Ever Fallen In Love«, tema del…

N-Dubz, видео за "We Dance On"

Британците од Н-Дубз ја снимија оваа песна наречена „We Dance On“ специјално за саундтракот на ...

Лас Пелотас, видео на „Пасајерос“

Митскиот аргентински бенд Лас Пелотас го претставува својот нов видео клип, од песната „Пасајерос“, вклучен во нивниот албум „Деспиерта“. На…

Лос Делинкентес, „Дај ми поим“

Ова е новото видео на Лос Делинкеентес, „Даме ун Писта“, вклучено во албумот „Добредојдовте во иконоборската ера“, уредено ...

Примарен страв со ново ДВД

Германските металци на Primal Fear ќе го објават своето ново ДВД наречено '16.6 .XNUMX - All Over The World, снимено на различни ...

Супер тревата се збогува

Британскиот бенд деновиве објави порака до сите свои следбеници, известувајќи за конечната разделба на ...

3OH! 3, "Куќа забава"

Момчињата 3OH! 3 ни го покажуваат официјалното видео на синглот „House Party“, вклучено во нивниот трет албум „Улици на…

MGMT презентира „Честитки“

MGMT Јенкис објавуваат „Честитки“ (Sony BMG, 2010), нивната втора студиска работа за неколку дена, која вклучува само 9 ...

Мегадет, „Право да лудуваш“

Мегадет го претставува својот нов спот, вториот сингл од „Endgame“, неговиот последен албум објавен во 2009 година. Темата е…

U2: „360 ° на садот со рози“

Веќе знаеме кои ќе бидат песните што ќе бидат вклучени во новото ДВ ДВ, кое го снимија за време на нивниот последен ...

Н-Дубз, видео за „На На“

Британските N-Dubz имаат нов спот за оваа песна наречена «Na Na«, вклучен во нивниот платинест албум „Против ...

Кипарис Хил, „Стани“

Друг од бендовите што издаваат нов албум е Сајпрес Хил, кои се вратија со „Стани“, албум од кој ...

U2 најавува ДВД за мај

http://www.youtube.com/watch?v=-hODur4cXzE Los irlandeses lanzarán un nuevo DVD y ya han creado el sitio Livedvd.u2.com para promocionarlo. Este trabajo se espera…

Н-Дубз, видео за „Кажи готово“

N-Dubz го претставува нивниот најнов видео запис, трет сингл од нивниот последен албум „Against All Odds“: се работи за „Кажи дека е готово“ ...

The Strokes: нов албум за септември

Обожавателите на овој талентиран северноамерикански бенд, желни за нов материјал, нема да чекаат многу повеќе за да го слушнат. Од…

Пинк Флојд го ​​победи ЕМИ

Конечно, Пинк Флојд ја доби денеска правната битка што ја водеше со дискографската куќа ЕМИ, факт што го пријавивме ...

Арс Аманди, „1 од ЕСО“

На 16 март ќе биде пуштен во продажба новиот албум на Мадрид Арс Аманди, наречен „Ел Ринкон…

Пинк Флојд ја тужи ЕМИ

Како што објавивме минатата година, Пинк Флојд ја изведе дискографската куќа ЕМИ на суд за нивната…

Ел Канто дел Локо: разделба

Дали Ел Канто дел Локо се разделува? Засега, нејзиниот вокал Дани Мартин зборуваше за неговиот соло проект, а исто така ...

"The Final Frontier": нов Maiden албум

Подготвени сте за нешто друго од Еди? Се надеваме дека е така, бидејќи легендарните Ајрон Мејден објавија дека веќе имаат ...

Слот издава нов сингл

http://www.youtube.com/watch?v=PvJtbOUO-00 Los Pereza tienen un nuevo single, que es esta muy buena canción llamada «Pirata», que saldrá en una versión…

Уво на Ван Гог: нов сингл

Нов сингл од La Oreja на Ван Гог, кој е верзија на „Можеш да сметаш на мене“ од 2009 година, класиката од ...

Arctic Monkeys потврдија за MTV Winter

По извонредниот одговор од јавноста во минатите изданија, ланецот МТВ ќе слави следната сабота, 13 февруари, ...

Момчето Fall Out се раствора

Дали Fall Out Boy се разделува? Така изгледа: членовите на групата јавно објавија дека, по пет заеднички албуми, тие ...

Да, да, „скелети“

Newујорчани Yeah Yeah Yeahs имаат ново видео за прикажување: тоа е од песната „Skeletons“, нов сингл од нивниот најнов ...

Земјоделци! x 2

Летај на МУЗУ Тука ги гледаме велшкиот Лос Кампесинос како прават акустика на песната «Право во 101», ...

Аеросмит да бара вокал

Аеросмит нема да го чека Стивен Тајлер: гитаристот eо Пери за канадскиот магазин QMI изјави дека ќе бараат ...

Стереофоника, „Невин“

Велшките стереофоничари се вратија со нивниот седми студиски албум, „Бидете смирени и продолжете“, и ова е…

Бојзон, „Дадов се“

Ова е новото видео на Boyzone, и конкретно тоа е почит кон починатиот вокал Стивен Гејтли, кој ...

Таа Баила Сола: видео и турнеја

„Балдосас“ е новиот сингл и видео запис од шпанското дуо Ела Баила Сола, преземени од нивниот нов албум „Despierta“. Што повеќе,…

Шамбао, „Јади ме“

Јужните од Шамбао: групата отиде до крајот на светот за да ни го донесе нивниот најнов сингл „Cómeme“, од кои ...

Сонот на Морфеј, „Луѓе“

Asturians El Sueño de Morfeo го објавија овој видео клип на песната „Gente“, трет сингл од нивниот последен албум „Las…

Блонди затворена во студио

Друг од бендовите што ќе издадат нов албум ќе биде Блонди, класичната група предводена од Дебора Хари. Сега,…

Бон ovови со ново ДВД

Бон ovови минатата година објави ДВД снимен во живо во Медисон Сквер Гарден во Newујорк ...

Slipknot: "Snuff" sneak ekиркаат

Slipknot и преглед на нивното следно видео: песната е „Snuff“ и е вклучена во нивниот албум „All Hope…

Усни: Пејте на шпански

Loveубителите на добра музика на шпански се повеќе од вознемирени со Усните: Канта ен Еспањол, музичката франшиза ...

U2 во Берлин со ayеј Зи

Ова видео е дел од рециталот што U2 го одржа на 5 ноември на Бранденбуршката порта во ...

Hadouken!, „Вклучи ги светлата“

Хадукен - Исклучи ги светлата Хадукен! | Видео на Мајспејс Британецот Хадукен! ќе го издадат својот втор албум „For the Masses“ ...

Кудаи, клип на „Маскирај“

Успешниот чилеански Кудаи објави ново видео, кое припаѓа на темата „Дисфраз“ и е четвртиот сингл од нивната најнова ...

Зелен ден: „Дефект на 21 век“

Зелен ден - „Распад на 21 век“ Зелен ден | Видео на Мајспејс Уште едно видео на Грин ден: калифорнискиот бенд има…

Хотел Токио, во април во Шпанија

Вест за сите обожаватели на хотелот Токио: Германците ја подготвуваат својата турнеја каде ќе го претстават „Хуманоид“, кој ќе помине низ ...