Металика игра мистерија

Агендата на Металика за овие денови се фокусира речиси исклучиво на шоуто што неговиот бенд го подготвува заедно со ...

Утописти: Ајде бебе видео

Утопианс е аргентински гаражен бенд кој започна да ги прави своите први чекори уште во 2005 година. Со класичната обука, влијанијата ...

'Wasting Light', новите Foo Fighters

Видеото за „Бели лимузини“ го видовме пред неколку дена, а сега Фу Фајтерс го открија насловот на ...

N-Dubz, видео на „Утринска Starвезда“

Британскиот N-Dubz ни го донесе нивното ново видео, за синглот «Утринска Starвезда», вклучено во нивниот последен албум „Love.Live.Life“, монтиран ...

U2: нов албум на 27 мај?

Вести за новиот албум U2: според страницата Амазон во Германија, договорениот датум за неговото објавување е ...

Апчиња на дедото, ново видео

Аргентинците Лас Пастилјас дел Абуело го претставија својот нов спот за песната „Каде да скриеш толку раце“, што сега можеме да ...

Бели лаги, во живо на ТВ

Британските Бели лаги отидоа на програмата на Лено за да го одиграат неговиот најнов сингл „Bigger Than Us“ во живо,…

Амарал, без издавачка куќа

Амарал веќе го имаат скоро готовиот нивниот нов албум, но интересно е што немаат издавачка куќа: Ева и Хуан Агире имаат скоро ...

Папа Роуч, видео за „Burn“

Калифорнијците Папа Роуч ни го покажаа своето ново видео, за синглот „Burn“. Темата е вклучена во неговата најнова ...

Tahe That, видео за „The Flood“

Веќе го имаме новиот спот на Take That, „The Flood“, првиот сингл од „Progress“, новиот албум на групата ...

Саботите, ремикс на „Higher“

Девојките од The ​​Saturdays ни го прикажуваат видеото за нивниот сингл „Higher“, но овој пат ремиксирано од 7th Heaven….

Бон ovови во Аргентина

Овде гледаме ексклузивно интервју што пратеник од аргентинскиот весник Кларин го направи со Јон Бон ovови во ...

N-Dubz живее во Лондон

Н-Дубз настапи во лондонскиот Ројал Алберт Хол и таму го изведоа синглот „Најдобро однесување«, последниот од ...

Визер со Хорхе Гарсија

Како што кажавме, Хорхе Гарсија, актерот од Пердидос (Изгубен), е фан на Визер и тука можеме да го видиме во ...

Тротоарот, во живо на ТВ

Инди -обединувањата на Тротоарот се појавија во ТВ шоуто The Colbert Report за да ја изведат песната „Злато…

Визер во шоуто на ayеј Лено

Северноамериканците Визер се појавија во ТВ -емисијата на ayеј Лено за да ја направат песната „Спомени“ во живо, ...

Амарал: нови проекти

Вести за Амарал: дуото соработува на два големи проекти, освен нивниот нов студиски албум, кој ќе биде ...

3ОХ! 3, „Двојна визија“

Дуото 3OH! 3 го претставува својот нов спот за песната „Double Vision“, вклучен во нивниот последен албум „Streets Of Gold….

Buckcherry, "Цела ноќ" на ТВ

http://www.youtube.com/watch?v=fC1lAm8-LG8 Los norteamericanos Buckcherry se presentaron en el programa de Jimmy Kimmel, para promocionar su nuevo sencillo «All Night Long«,…

U2: враќање со нови песни

Боно е веќе опоравен и U2 се врати на сцената минатата недела во Торино: а Ирците ги изненадија ...

Линкин парк: турнеја и натпревар

Пред неколку дена ја претставивме листата со песни на „A Thousand Suns“, иден албум што северноамериканската група ќе го пушти во продажба ...

Calle 13, видео на „Calma Pueblo“

Веќе можеме да го видиме новото видео на раперите Calle 13: темата е „Calma Pueblo“, што го имавме предвидено ...

Филтер, „Неизбежниот релапс“

„Неизбежниот релапс“ е новото видео на Северноамериканскиот филтер, кое веќе можеме да го видиме. Клипот го режираше ...

3ОХ! 3 кај Jimими Кимел

http://www.youtube.com/watch?v=cbGKrnCiucs El dúo de Colorado 3OH!3 se presentó hace unos días en el programa de Jimmy Kimmel y allí hicieron…

Темнината не се среќава

Темнината не се враќа: весникот „Сан“ објави наводна информација во која уверува дека бендот ...