"15 чекор": Ново видео на Radiohead

Продолжувајќи со креативната кампања предложена од Radiohead и наречена „зависи од тебе“, и иако ова издание веќе ...

Razorlight, луд на печатот

Johnони Борел, водачот и пејачот на Razorlight, се налути: на момчето не му се допаднаа критиките дека ...

Стјуардеса, „Дај ми повеќе“

Ново видео на аргентинските попери во подем Азафата: бендот ја избра оваа песна наречена „Даме Мас“ како свој прв сингл ...

Сеќавајќи се ... Нача Поп

Ако зборувавме за најпознатите крвни врски на незаборавното шпанско движење, сигурно ќе моравме да признаеме дека меѓу ...

Роза, видео на „Júrame“

Новото видео на Роза штотуку е изменето и веќе го носиме до читателите на ActualidadMúsica. Предметот е…

"Ох да": Ново видео за Моби

Новото видео на овој американски композитор за електронска музика веќе кружи по мрежата. Се работи за темата ...

Сеќавајќи се на ... Рамонс

Тој одличен приказ на енергија и едноставност ќе го спаси -или повторно да му вдахне живот- на Рокенрол, кој беше ...

Сораја е „Бестрашна“

Една од најреномираните шпански пејачки во поново време се врати: Сораја Арнелас ќе ја започне својата нова работа следната ...

Сеќавајќи се ... Затворениците

Во чилеанската јавна институција за средно образование, наречена Лицео 6 Андрес Бело, чија образовна природа беше од научно-хуманистичка природа, ...

Сеќавање ... Голи очи

Групата се состоеше од двајца пријатели од градот Бат, Англија, по име Пит Брн (глас) и Роб ...

Сеќавајќи се ... Jamesејмс

Со траекторија која датира од раните 80 -ти и предмет на повеќекратни и неизбежни споредби со други групи ...

AC / DC: тизер "Rock N Roll Train"

Австралијците AC / DC на 15 август го снимија спотот за новиот сингл „Rock N Roll Train«, кој припаѓа на ...

Сеќавање ... Loveубов и пари

Иако започнуваат со прикажување на вкусна мешавина на соул и рок, Loveубовта и парите брзо станаа познати по додавањето на малку ...

Сеќавање ... Фосил

Тоа беа деведесеттите години, и силно воспоставените струи како „гранџ“ или „нов метал“ ги нападнаа радијата, програмите ...

Видео Oasis: The Shock Of Lightning

Сите ние дознаваме за вестите на оваа група, во основа поради дивите коментари што обично ги емитува Ноел Галагер. Потоа…

Paramore, број 1 на MTV Latino

http://www.youtube.com/watch?v=fbLQo0FISIw Sí, los pequeños Paramore son actualmente la banda más pedida en el ranking de Lationoamerica de la MTV, con…

«Сол»: Новото видео на Локило

Митскиот и многу сакан каталонски преведувач го претстави вториот видео клип од неговата последна студиска работа, Балморал. Знам…

Мана, „Небото гори“

http://youtube.com/watch?v=_0OyjCNXhAs Acaba de estrenarse el video del tema «Arde el cielo» de Maná, que está incluido en su último disco…

Лек: Спиј кога сум мртов

Претпоследниот од сингловите на овој митски бенд New Wave, предвидувајќи какво ќе биде доаѓањето на нивниот албум ...

Сеќавање ... Одделот С

Дали Вик е таму?: Невообичаениот комерцијален успех што песната би го постигнал ќе биде - парадоксално - причината за разделбата на оваа ...

Сеќавање ... Вируси

Одлична аргентинска група која ја имаше својата најкреативна фаза кога ја водеше неискажливиот Федерико Моура. Можам да го видам…

Музички исечок Estopa Body Sad

Браќата Естопа од Барселона веќе го објавија својот видео клип од првиот сингл Body Triste од нивниот нов албум AllenRock; уживајте…

Maroon 5 (изработка)

http://www.youtube.com/watch?v=NdPowEPMkKg El vídeo que habéis podido observar arriba es uno de los más curiosos que he visto últimamente. Si normalmente…

Снуп Дог, Мој лек

Снуп кучето е еден од типичните американски пејачи на псевдо реге заедно со софт рок кој многу пати сакал ...