Брендон Флауерс, „Crossfire“

Главниот пејач и водач на The Killers, Брендон Флауерс, само што го уреди својот нов спот: тоа е за синглот „Crossfire“,…

Снуп Дог: „О Суки“

Снуп Дог е голем обожавател на американската вампирска серија „Вистинска крв“, и затоа ја создаде оваа ...

3OH! 3 и Ke $ ha, "Мојот прв бакнеж"

Ви го носиме премиерното видео на 3OH! 3 junot Ke $ ha, «Мојот прв бакнеж«. Клипот го режираше Исак Равишанкара, и припаѓа на ...

Ријана, видеото за „Те сакам“

Ријана продолжува да уредува видеа: неколку дена откако беше позната онаа „Рокстар 101“, сега пристигнува онаа „Те сакам“, која ...

Анаха, видео на „Квиеро“

Анаха, поранешната членка на мексиканската група РБД, штотуку го објави видеото за „Квиеро“, првиот сингл со ...

Ријана, видео „Rockstar 101“

Веќе го имаме новиот спот на Ријана, „Rockstar 101“, чија премиера беше денес. Во клипот можеме да видиме на тапани ...

Камила, „Бегај од мене“

Ново видео од Мексиканците Камила: таа припаѓа на песната „Далеку од мене“, вклучена во неговиот последен албум „Dejarte de…

Голдфрап, видео за „iveиво“

Ново видео од британскиот Голдфрап: тоа е од синглот „iveиво“, втор од нивниот последен албум „Глава на прво место“, објавен на ...

Пикси Лот, „Вклучи го“

Ви носиме ново видео на Пикси Лот: тоа е она за песната „Turn It Up“, петтиот сингл од нејзиниот деби албум ...

Катупеку Мачу, „Нова книга“

Веќе можеме да го видиме новото видео на Аргентинците Катупеку Мачу: станува збор за темата «Нова книга«, вториот сингл ...

Buckcherry, "Цела ноќ"

„Јенкис Бакчерри“ ќе го издадат својот нов албум наречен „All Night Long“ во август, а веќе можеме да го видиме видеото на ...

Noisettes, "Ever Fallen in Love"

http://www.youtube.com/watch?v=AzUj68E5jhY Los británicos Noisettes han grabado una particular versión del clásico de los Buzzcocks, «Ever Fallen In Love«, tema del…

N-Dubz, видео за "We Dance On"

Британците од Н-Дубз ја снимија оваа песна наречена „We Dance On“ специјално за саундтракот на ...

Лас Пелотас, видео на „Пасајерос“

Митскиот аргентински бенд Лас Пелотас го претставува својот нов видео клип, од песната „Пасајерос“, вклучен во нивниот албум „Деспиерта“. На…

Шакира, „Вака Вака“

http://www.youtube.com/watch?v=st2LAVY0aD4 Este es el video de «Waka Waka«, la nueva canción de Shakira que fue  escogida por la FIFA para…

Лос Делинкентес, „Дај ми поим“

Ова е новото видео на Лос Делинкеентес, „Даме ун Писта“, вклучено во албумот „Добредојдовте во иконоборската ера“, уредено ...

Сара Блашко, „С I што сакам“

Австралијката Сара Бласко го објави својот нов сингл наречен „All I Want“, а тука го гледаме видеото за песната. На…

3OH! 3, "Куќа забава"

Момчињата 3OH! 3 ни го покажуваат официјалното видео на синглот „House Party“, вклучено во нивниот трет албум „Улици на…

MGMT презентира „Честитки“

MGMT Јенкис објавуваат „Честитки“ (Sony BMG, 2010), нивната втора студиска работа за неколку дена, која вклучува само 9 ...

Мегадет, „Право да лудуваш“

Мегадет го претставува својот нов спот, вториот сингл од „Endgame“, неговиот последен албум објавен во 2009 година. Темата е…

Ашер со Will.i.am: "OMG"

Неуморен, Ашер не престанува да уредува видеа: сега го гледаме со „OMG“, што вклучува ништо помалку од соработката на ...

Н-Дубз, видео за „На На“

Британските N-Dubz имаат нов спот за оваа песна наречена «Na Na«, вклучен во нивниот платинест албум „Против ...

Кипарис Хил, „Стани“

Друг од бендовите што издаваат нов албум е Сајпрес Хил, кои се вратија со „Стани“, албум од кој ...

Келис ја пее „Акапела“

Ново видео на бринетата Келис: тоа е синглот „Акапела“, кој ќе биде вклучен во нејзиниот нов албум. Вокалистот ...

Ашер, видео „Lil Freak“

Ашер го претставува своето ново видео: тоа е од песната „Lil Freak“ и ја има соработката на Ники Минаж. „Рејмонд против…

Шонтел, невозможно видео “.

Се појавува нова поп сензација: нејзиното име е Шонтел и ова е нејзиниот нов спот, за песната „Невозможно“. Таа има…

Захара, „Со Ганас“

Новото видео на Захара: младата пејачка премиерно го прикажува клипот на песната „Con las ganas«, тема која е вклучена ...

Мика, видео „Kick-Ass“

Удар-задник «. А темата е дека на филмот му го дава својот наслов: саундтракот ќе биде објавен на крајот од овој месец ...

Н-Дубз, видео за „Кажи готово“

N-Dubz го претставува нивниот најнов видео запис, трет сингл од нивниот последен албум „Against All Odds“: се работи за „Кажи дека е готово“ ...

Арс Аманди, „1 од ЕСО“

На 16 март ќе биде пуштен во продажба новиот албум на Мадрид Арс Аманди, наречен „Ел Ринкон…

Фидел, „Линда и Бонита“

Ова е новото ново видео на Аргентинецот Фидел Надал: тоа е «Линда и Бонита», нов сингл -и последен- ...

Естел, хип хоп со „Фрик“

Хип надежта Естел има ново видео, кое е она што го гледаме: станува збор за песната „Freak“ и се појавува ...

Ке $ ха, "Бла Бла Бла"

Ново видео неодамна објавено од Ke $ ha: сензацијата на девојката од Јанки го прикажува клипот на песната „Бла Бла Бла«, која вклучува ...

Justастин Бибер, „Бебе“

Justастин Бибер има 15 години и е нова поп сензација за млади. Со неговиот втор албум „Мојот свет 2.0“…

"El Run Run": Естопа + Росарио

Веќе треба да го видиме видеото за „El Run Run“, песната што Естопа ја пее со Росарио Флорес, од ...

Да, да, „скелети“

Newујорчани Yeah Yeah Yeahs имаат ново видео за прикажување: тоа е од песната „Skeletons“, нов сингл од нивниот најнов ...

Мараја Кери, „Ангелите плачат“

Мараја Кери продолжува да уредува видеа: сега, можеме да го видиме клипот од песната „Ангели плачат“, нов сингл од нејзиниот последен албум ...

Шерил Кол, „Падобран“

Британката Шерил Кол има нов видео запис за песната „Падобран“, чија премиера беше денес и еве го ...

Земјоделци! x 2

Летај на МУЗУ Тука ги гледаме велшкиот Лос Кампесинос како прават акустика на песната «Право во 101», ...

Лил Вејн, „Во пламен“

Ново видео на Лил Вејн, за песната „On Fire“, продуцирано од Cool & Dre и вклучено во нивниот албум на ...

Стереофоника, „Невин“

Велшките стереофоничари се вратија со нивниот седми студиски албум, „Бидете смирени и продолжете“, и ова е…

Бунбери и „Последиците“

Новиот албум на Енрике Бунбери „Las последици“ ќе има три верзии: ќе се продава на стандардно ЦД, дигитален диск ...

Бојзон, „Дадов се“

Ова е новото видео на Boyzone, и конкретно тоа е почит кон починатиот вокал Стивен Гејтли, кој ...

Чери V, "Skool Daze"

Она што го гледаме е снимање на спотот на успешната вокалистка Чери V, која го претставува синглот «Skool ...

Ла Шика, „Со динамит“

Ова е ново објавеното видео на Ла Шика, шпанскиот вокал кој го прикажува „Со динамит“, првиот сингл ...

Таа Баила Сола: видео и турнеја

„Балдосас“ е новиот сингл и видео запис од шпанското дуо Ела Баила Сола, преземени од нивниот нов албум „Despierta“. Што повеќе,…

Ник onонас, "Кој сум јас"

Ник Џонас и администрацијата - Кој сум јас Ник Џонас | Музички видеа на Мајспејс Разговаравме пред некој ден ...

Ријана, видео за „Hard“

http://www.youtube.com/watch?v=-uyHFXZ9BuU Nuevo video de Rihanna: la cantante ha editado este nuevo single «Hard» perteneciente a su álbum ‘Rated R‘ (Universal…

Нели Фуртадо, „Повеќе“

Нели Фуртадо и нејзиниот нов спот: станува збор за песната „Más“, вклучена во нејзиниот последен албум и прва на шпански,…

Шамбао, „Јади ме“

Јужните од Шамбао: групата отиде до крајот на светот за да ни го донесе нивниот најнов сингл „Cómeme“, од кои ...

Кети Пери, „Мислам на тебе“

„Мислам на тебе“ Кети Пери | Музичките видеа на MySpace Кети Пери и нејзината акустична верзија на „Thinking Of You“, тема ...

Селена Гомез, "Природно"

Disвездата на Дизни, Селена Гомез презентира ново видео: тоа е „Секако“, вториот сингл од нејзиниот деби албум ...

Сонот на Морфеј, „Луѓе“

Asturians El Sueño de Morfeo го објавија овој видео клип на песната „Gente“, трет сингл од нивниот последен албум „Las…

Снуп Дог, „Сакам рок“

Снуп Дог - Сакам да рокам Снуп Дог | Музички видеа на MySpace Снуп Дог продолжува да ги претставува видеата од својата нова ...

Праски, „Трик или третирај“

Праски има ново видео: се работи за песната „Трик или третирај“, вклучена во неговиот последен студиски албум „Јас…

Дејвид Цивера, „Ти за мене“

Веќе го имаме видеото од првиот сингл од новиот албум на Дејвид Цивера, „Можеме да избереме“: избраната тема е „Ти ...

Шакира, „Дај ми го“

Бесплатна ТВ: Ustream Како што очекувавме пред некој ден, Шакира премиерно го прикажа своето ново видео на Фејсбук. Прво ти ...

Hadouken!, „Вклучи ги светлата“

Хадукен - Исклучи ги светлата Хадукен! | Видео на Мајспејс Британецот Хадукен! ќе го издадат својот втор албум „For the Masses“ ...

Роби Вилијамс, „Ме знаеш“

Ме познаваш - Роби Вилијамс (Официјално долго видео) Роби Вилијамс | Видео на Мајспејс Уште едно видео од Роби Вилијамс:…

Талија е „погрешна“

http://www.youtube.com/watch?v=g9PEu5sRtMw Thalia asegura estar «Equivocada«: se trata del nuevo sencillo de la mexicana, del cual podemos ver el correspondiente video….

Роб Халфорд, „Влези во духот“

Гледајте 500.000 рок и метал видеа на РОКТУБ Легендарниот вокал на Јудас свештеникот Роб Халфорд го претставува видеото за…

Кудаи, клип на „Маскирај“

Успешниот чилеански Кудаи објави ново видео, кое припаѓа на темата „Дисфраз“ и е четвртиот сингл од нивната најнова ...

Бритни Спирс, видео за „3“

Новото видео на Бритни Спирс за песната „3«, нејзиниот нов сингл вклучен во нејзиниот хит албум „Singles Collection“ ...

Дизе Раскал, "Dirtee Cash"

Ново видео од Дизе Раскал, во овој случај тоа е «Dirtee Cash», четвртиот сингл од неговиот последен албум „Tongue N“ ...

Зелен ден: „Дефект на 21 век“

Зелен ден - „Распад на 21 век“ Зелен ден | Видео на Мајспејс Уште едно видео на Грин ден: калифорнискиот бенд има…

Агнес, „Ми требаш сега“

Шведската вокалистка Агнес го скрши ранг -листата во својата земја со нејзиниот претходен сингл „Ослободи ме“ и сега се врати ...