N-Dubz, видео на „Утринска Starвезда“

Британскиот N-Dubz ни го донесе нивното ново видео, за синглот «Утринска Starвезда», вклучено во нивниот последен албум „Love.Live.Life“, монтиран ...

Апчиња на дедото, ново видео

Аргентинците Лас Пастилјас дел Абуело го претставија својот нов спот за песната „Каде да скриеш толку раце“, што сега можеме да ...

Емили Осмент, видео за „Lovesick“

Вокалистката Емили Осмент го претставува видеото за нејзиниот нов сингл „Lovesick“. Таа коментираше дека „сака нешто што има…

Chipmunk: "Champiom" со Крис Браун

Раперот Чипманк се здружи со Крис Браун за да го направи видеото за овој нов сингл, „Шампион“, а станува збор за ...

Папа Роуч, видео за „Burn“

Калифорнијците Папа Роуч ни го покажаа своето ново видео, за синглот „Burn“. Темата е вклучена во неговата најнова ...

Робин е прикажан „Неуништлив“

Робин „неуништлив“ официјално видео Робин | Музички видеа на Myspace Ново видео на Швеѓанецот Робин, за песната „Undestructible“, нејзиниот…

Tahe That, видео за „The Flood“

Веќе го имаме новиот спот на Take That, „The Flood“, првиот сингл од „Progress“, новиот албум на групата ...

Ријана, видео за „Only Girl (In the World)“

Ријана - Само девојка (музичко видео) BionicGeneration.Com Прикачено од BionicGenTv. - Прелистајте други музички видеа. Видеото веќе можеме да го видиме...

Дафи, "Па, добро, добро"

Дафи се враќа, а тоа го прави со ова видео од песната „Па, па, добро“, кое го очекува неговиот нов и втор албум ...

Саботите, ремикс на „Higher“

Девојките од The ​​Saturdays ни го прикажуваат видеото за нивниот сингл „Higher“, но овој пат ремиксирано од 7th Heaven….

Надин Којл, „Ненаситна“

Членката на Girls Aloud, Надин Којл го претставува видеото за првиот сингл од нејзиниот деби албум: песната…

Шакира, видео за „Лока“

ТВ -емисии VH1 | Музички видеа | Слики на славни личности | Вести и озборувања Еве го новиот спот на Шакира,…

Мерче: кавер и нов видео клип

Сега можеме да ја видиме корицата на новиот албум на Мерче, »Акорди од мојот дневник ', и да го погледнете видеото подолу ...

„Тајно“, новото од Seal

Seal се враќа: пејачката на 21 септември ќе го објави својот нов албум наречен „Seal 6. Commitment“, од кој гледаме ...

3ОХ! 3, „Двојна визија“

Дуото 3OH! 3 го претставува својот нов спот за песната „Double Vision“, вклучен во нивниот последен албум „Streets Of Gold….

Слеш, видео за „Back To Cali“

Слеш го претставува својот нов сингл „Back To Cali“, заедно со вокалот Мајлс Кенеди, а еве го видеото од ...

Justастин Бибер, видео „Love Me“

Ново видео на Justастин Бибер, во овој случај за песната „Love Me“, која вклучува слики од неговата последна турнеја ...

Calle 13, видео на „Calma Pueblo“

Веќе можеме да го видиме новото видео на раперите Calle 13: темата е „Calma Pueblo“, што го имавме предвидено ...

JLS, "Клубот е жив"

http://www.youtube.com/watch?v=6JkD_AUX1Yg Los JLS tienen un nuevo sencillo «The Club Is Alive« que han interpretado en el show de TV ‘5:19…

Сиа, живее во Лондон

http://www.youtube.com/watch?v=QsGKguh_42w La australiana Sia ha realizado una gira por Europa y en este video la vemos interpretando el tema «The…

Тајо Круз, видео за „Динамит“

Тајо Круз веќе ни го презентира видеото од неговиот нов сингл „Динамит“, кој се појавува на неговиот втор албум „Рокстар“, веќе ...

Не-Јо, "Champивот на шампањ"

Не-Јо го претставува својот нов видео клип, за песната „Шампањски живот“, кој ќе биде вклучен во следниот албум на вокалистот ...

Филтер, „Неизбежниот релапс“

„Неизбежниот релапс“ е новото видео на Северноамериканскиот филтер, кое веќе можеме да го видиме. Клипот го режираше ...

Хуанес, видео на „Ербатеро“

Веќе можеме да го видиме видеото за „Ербатеро“, новиот сингл на Хуанес, кој е песна инспирирана од „кулебреросите“ ...

Ели Гоулдинг, „Писателот“

Ново видео од велшката Ели Гоулдинг: тоа е за песната „The Writer“, вклучена во нејзиниот деби албум објавен во ...