Правдата и видеото за „On’N’On“

Дуото Јустиција ни го претстави своето ново видео, за синглот „On’N’On“, кое е вклучено во нивното најново дело „Аудио, видео,…

„Storytime“, ново видео за Nightwish

Ова е новото видео на Финците Nightwish «Storytime», вклучено во нивниот нов албум наречен „Imaginaerum“, кој ќе излезе во декември….

Смртта, видео за „Baby Says“

Дуото The Kills, неодамна минувајќи низ Јужна Америка, ни го прикажува нивниот нов спот, сега за песната „Бебето вели“, ...

Естел, ново видео со „Back To Love“

Британката Естел го објави своето ново видео пред неколку дена, кое веќе можеме да го видиме: тоа е за песната „Назад кон…

Ченоа, „Како дух“

Секси Ченоа се појавува без облека во нејзиниот нов спот «Como un fantasma», првиот сингл од нејзиниот нов албум кој ...

The Wanted, видео за „Молња“

The Wanted ни го прикажаа нивното ново видео, за песната „Lightning“, што е трет сингл од нивниот втор албум, кој…

Леона Луис, видео за „Collide“

И го имаме видеото за „Collide“, новиот сингл на Леона Луис, што веќе го слушнавме штом беше познато и кое ќе биде ...

Бијонсе, видео „1 + 1“

http://www.youtube.com/watch?v=4IbL5_E_nYU Beyoncé nos presenta su nuevo video, para el tema «1 + 1«, incluido en su último trabajo de estudio…

Тори Амос: „Носи“, ново видео

Тори Амос ни го прикажува видеото од нејзината песна »Носи», вклучена во нејзиниот следен албум „Ноќ на ловците“, кој ќе излезе ...

Грешен напад со „Back on Trail“

Германските металци на Синер ни го претставуваат новиот спот, за песната „Back On Trail“, која е снимена во ...

Масакр, клип на „Танто Амор“

Аргентинскиот масакр ни го донесе нивниот нов спот за песната „Танто амар“, првиот сингл од нивниот последен албум „Ринго“, ...

Добра Шарлот, видео за „1979“

Јенкис Гуд Шарлот го претставија својот нов спот за песната „1979“, вклучен во нивниот последен албум „Кардиологија“, објавен во октомври ...

Тапани, видео за „Пари“

Тапани: Пари на Nowness.com. Северноамериканците The Drums ни го претставуваат клипот на „Пари“, првиот сингл од нивната ...

Себер, видео на "Náufrago"

Мадридските „Сабер“ штотуку го објавија видео клипот за „Náufrago“, што е втор сингл од нивниот албум „Superbia“. Видеото…

Нерон, клипот од „Ветувања“

Тука го имаме видеото на Неро за песната „Ветувања“, вклучено во деби албумот „Добредојде реалност“, кој ќе биде објавен на ...

Парамор, видео „Чудовиште“

Добијте повеќе: Paramore, музика, повеќе музички видеа Paramore го претставува своето ново видео за песната „Monster“, вклучено во…

Ман: повеќе рап со „Мек“

Раперот Ман го претставува видеото за неговиот сингл „The Mack“, кое ги вклучува соработките на Снуп Дог и Ијаз….

Овертоунс, „Коцкар човек“

Британскиот момче бенд The ​​Overtones ни го прикажа својот нов спот, овојпат за песната „Gambling Man“, песна вклучена ...

Tinchy Stryder и Slix: „Hustle Hard“

Ново видео на Tinchy Stryder: заедно со Slix ни го прикажуваат видеото за „Hustle Hard“. Темата е вклучена во ...