"Лондонска кралица": Чарли XCX на џип

Младата Чарли XCX го објави лирското видео за нејзиниот сингл „Лондонска кралица“, каде што се гледа анимирана верзија од неа како вози розев џип.

„Рапт“, новото видео на Карен О

Карен О го објави видеото за првиот сингл од нејзиниот нов соло албум „Crush Songs“, што веќе можеме да го видиме; се работи за темата „Рапт“.

Maroon 5: премиера на видеото за „Мапи“

Maroon 5 го објавија видеото за синглот „Мапи“ што веќе можеме да го видиме. Тоа е првиот сингл од неговиот нов албум наречен „V“, кој ќе излезе на 2 септември.

„Ти и јас“, новиот спот на One Direction

Успешниот boyband One Direction штотуку го објави спотот за синглот „Ти и јас“. Темата е вклучена во неговиот последен албум „Полноќни спомени“.

Колдплеј објави видео за „Магија“

Британците Колдплеј ни го претставија новото видео за синглот „Magic“, кој ќе биде вклучен во нивниот следен албум „Ghost Stories“, кој ќе излезе на 19 мај.

„Still Into You“, новиот спот од Paramore

Paramore го прикажаа своето ново видео, сега за песната „Still Into You“, моќна поп песна вклучена во нивниот последен студиски албум „Paramore“.

Washed Out и летниот блуз

„Within And Without“ беше последниот албум на Washed Out, објавен минатата година, но тој с still уште е исто толку жив благодарение на ова ново видео во склад со летната сезона.

Фиренца и машината ги покриваат Talking Heads

Фиренца и машината ќе учествуваат на фестивалот „Британски бестивал“ во септември и, за да го објават, го снимија овој акустичен клип, каде што ја покриваат класиката „Земи диви“ од Talking Heads.

„За животните“: Култот повторно ниша

Веќе легендарните The Cult се враќаат со нов студиски албум наречен „Избор на оружје“ и тука ни го прикажуваат ново објавеното видео од синглот „За животните“.

Емели Санде: ново видео со „My Kind Of Love“

Шкотланѓанката Емели Санде го претставува своето ново видео за синглот „My Kind Of Love“, четврти од нејзиниот деби албум „Нашата верзија на настаните“, објавен во јануари оваа година.

„Имам фаќање“, следно видео од Масакр

„Тенго Каптура“ ќе биде новиот клип на Аргентинците Масакр, еден од најуспешните алтернативни бендови во последните години и покрај фактот дека свират од средината на 80-тите години.