Луси Роуз го трансформираше актерот Дени Дајер во драг -кралица во „Небраска“ [ВИДЕО]

Луси Роуз имаше соработка со актерот Дени Даер за видео клипот на „Небраска“

Луси Роуз, британската пејачка и текстописец, која се прослави во 2012 година со својот деби албум „Like I Used To“, на својот Твитер канал најде многу посебен следбеник, актерот Дени Даер, познат по учеството во британската сапуница „EastEnders“ Покрај неговите повеќекратни соработки во филмот и телевизијата.

Се започна со Дени Дајер кој се прогласи за тотален фан на музиката на Луси Роуз, која тој ја нарече "наставник". По твитовите на актерот стигнаа приватните пораки, август 2015 година, каде Луси го праша Дајер дали сака да соработува со неа за видео клип и го покани сам да ја избере песната: тој ја избра „Небраска“, од неговиот албум „Work It Out “(2015). Луси го контактираше Кристофер Мекгил, режисер на видео клипот, за да му каже што се случува и да почне да разменува идеи за тоа како може да изгледа ова видео. Луси испрати е -пошта до Дени објаснувајќи како ќе биде оваа соработка, добивајќи неочекуван одговор во рок од еден час по испраќањето: „Напред. Отсекогаш сакав да бидам кралица на драг ».

Луси Роуз: "За мене ова видео не е за Дани да биде кралица на драг, туку за начин да избега"

Во интервју за Независната, Дени ја објасни својата реакција кога дозна за пристапот на Луси Роуз и Кристофер Мекгил кон нивната соработка на видео клипот.: „Кога знаев каква улога ќе има во видео клипот, бев презадоволен. Премногу сум горд што сум дел од ова. Отсекогаш сум верувал дека луѓето треба да бидат онакви какви што сакаат да бидат, без разлика на расата или полот. Слободата на изразување е толку важна ... Навистина се надевам дека ова видео ќе го добие признанието што го заслужува ».

Луси Роуз, исто така за „Индипендент“, зборуваше за нејзината визија за овој видео клип, не гледајќи го Дени Дајер како драг кралица: „Мислам дека најважно е дека сакавме да направиме нешто убаво и емотивно, но во исто време да покажеме колку сурова реалност може да биде, потребата што сите ја имаме за да го најдеме вентилот за бегство. За мене ова видео не е за Дани да биде кралица на драг, туку за начин на бегство, за слобода на изразување ».


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.