Болна Loveубов, новото анимирано видео од Red Hot Chilli Peppers

Болна Loveубов

Иако се чини дека Холивуд е град полн со гламур и познати личности, Red Hot Chili Peppers сакаат да го разоткријат тој мит со музичкото видео за нивниот најнов сингл: „Болна Loveубов“.

Анимираниот видео клип за „Болна Loveубов“ е режиран и илустриран од пејачката и текстописец Бет ansинс Хотон, кој одлучи да ја прикаже пореалната и гротескната страна на филмот Мека, прикажувајќи млад Австралиец кој се за inубува во овој калифорниски град преку телевизија.

Видеото раскажува како младата жена го напушта својот приградски начин на живот за да избега во Лос Анџелес со надеж дека ќе најде нов начин на живот, но наскоро сфаќа дека с that што блеска не е злато. Веднаш штом младата жена пристигнува во Лос Анџелес, видеото станува изопачено и бизарно, со чудни ликови, како водители на вести кои почнуваат да повраќаат зелена жолчка еден врз друг, луѓето на забавите се претвораат во монструозни негативци, гледаат. други она што тие сакаат да го слушнат, па дури и главата на Ентони Кидис, водач на групата, која завршува со прекин од огромен пајак кој претходно станал интимен со него.

„Болна Loveубов“ е третиот промо сингл од најновиот албум на Чили Пеперс, „The Getaway“, пресек што беше изменето на 4 декември; од овој албум хитот „Темни потреби“ претходно беше објавен како прва песна на почетокот на мај; на второто место дојде „Go Robot“, во септември, покрај емитуваните песни „We Red Red“ и песната што му дава на албумот свој наслов.

Ред Хот Чили Пеперс ја завршуваат 2016 година со термините за европски концерти, и тие ќе бидат во поголемиот дел од првата половина на 2017 година на турнеја низ Северна Америка со нивните емисии.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.