Sonar kompleks
13.00 :: live :: Camping (PuPilo Records / ES)
16.30 :: live :: Elektrooylets (ES)
----------------------
OSAKA INVASION præsenterer
17.30 :: live :: Ove Naxx (JP)
18.30 :: live :: Bogulta (JP)
19.30 :: live :: DJ Scotch Egg (JP)
21.00 :: live :: maruosa (JP)
----------------------
SonarDôme
12.00 :: DJ :::: hr. Rosa (ES)
14.00 :: DJ :::: Dj birdy (Æbler jeg medbringer! / ES)
16.00 :: live :: Dulokerne (Storbritannien)
----------------------
BESKIDTE gaver
16.40 :: DJ :::: Piloski (FR)
18.00 :: live :: Diskodein (FR)
18.40 :: DJ :::: Beskidt lydsystem (FR)
----------------------
SKWEEE: FLOGSTA DANSHALL & HARMÖNIA præsenterer
20.00 :: live :: Rigas Den Andre, Pavan, Joxaren og Daniel Savio (JEG VED)
21.00 :: live :: Randy Barracuda, Mesak, SLA og Eero Johannes (HVIS)
----------------------
lydsal
13.00 :: live :: CapeSanRoque (ES)
17.00 :: live :: Vi dræber (Matador / USA)
19.00 :: live :: COH spiller Cosey (Raster Noton / DE)
20.30 :: live :: Den sorte hund (Soma / Storbritannien)
SonarVillage
12.00 :: DJ :::: himmelmærke (Soulsociety / CH)
14.00 :: DJ :::: DJ nøgle (Funky Noise / MA)
16.00 :: live :: Børneakne (Lex / UK)
16.40 :: DJ :::: grobas (Thrasher Home-981Sessions / EN)
17.45 :: live :: Nordstaten (Ipecac / USA)
18.30 :: DJ :::: grobas (Thrasher Home-981Sessions / EN)
19.30 :: live :: The Field (Kompakt / SE)
20.30 :: DJ :::: dozer (Broken Loop / ES)
--------------------
SonarClub
22.30 :: DJ :::: Engel Molina (Sónar Music / ES)
23.30 :: live :: Yazoo (Lydløs / Storbritannien)
00.30 :: DJ :::: Engel Molina (Sónar Music / ES)
01.30 :: live :: sjælevoks (Pias / BE)
02.30 :: live :: Radioaktiv mand (Kontroltårn / Storbritannien)
03.15 :: live :: X-102 opdager Saturns ringe (Underjordisk modstand / USA)
04.15 :: live :: Clark (Warp / UK)
05.00 :: DJ :::: oscar mulero (Warm Up-Zero Oscillator / ES)
SonarLab
22.30 :: DJ :::: Sharon schael (Industrial Copera / VE)
00.00 :: live :: Chloé (Dræb DJ'en / FR)
----------------------
FREERANGE gaver
00.45 :: DJ :::: Jimster (Storbritannien)
02.15 :: live :: Milton jackson (Storbritannien)
----------------------
03.00 :: DJ :::: dubfire (Sci + Tec / US)
----------------------
DIAL gaver
05.00 :: live :: Pantha du prins (DE)
05.30 :: DJ :::: efdemin (DE)
----------------------
Palau af catalansk musik
20.30 :: live :: Camille (Jomfru / FR)
sonarpark
22.30 :: DJ :::: DJ Yoda's Magic Cinema Show (Modgift / Storbritannien)
00.00 :: live :: Neon neon (Lex / UK-US)
01.00 :: DJ :::: Buraka Som System (PT / AO)
01.30 :: live :: Bonde do Rolle (Domino / BR)
02.30 :: DJ :::: Buraka Som System (PT / AO)
03.00 :: DJ :::: DJ Mehdi vs. A-Trak feat. Barnesøster (FR/US)
SoundPub
22.30 :: DJ :::: Tjek en (Dub Bullet / ES)
00.00 :: live :: Antipop konsortium (US)
01.00 :: live :: Frøken killing (Nobody's Bizzness / FR)
----------------------
ED BANGER RECORDS præsenterer
02.00 :: DJ :::: Optaget P. (FR)
03.00 :: DJ :::: Nil (FR)
03.30 :: live :: Vanvittig skaldet hoved (FR)
04.00 :: DJ :::: Sebastian (FR)
----------------------
05.00 :: DJ :::: Ricardo Villalobos (Sei Es Drum / CL)
------------